Okładka książki Osiemdziesiąt dni czerwonych

Osiemdziesiąt dni czerwonych

Autor:
Cykl: Osiemdziesiąt dni (tom 3)
tłumaczenie
romans
typ
papier
Ag2S
5,97 (269 ocen i 22 opinie)

Opis książki

Tom 3 bestsellerowej serii Osiemdziesiąt Dni – sprzedanej w Anglii w 500 000 egzemplarzy najpopularniejszej brytyjskiej serii po trylogii Pięćdziesiąt twarzy Greya. Summer, teraz już skrzypaczka światowej sławy, wraca do Londynu - miasta, gdzie dla niej wszystko się zaczęło. Wolna i niezależna rzuca się w serię gorących romansów i chwyta ekscytujące nowe możliwości, spełniając swoje marzenia. ...

Gdy jej bezcenne skrzypce zostają skradzione, los znów stawia na jej drodze bogatego, charyzmatycznego profesora. Żadne z nich nie może oprzeć się uczuciu, jakie ich wciąż łączy. Lecz przeszłość pozostawiła blizny i oboje dobrze rozumieją, że miłość i pożądanie nie zawsze idą w parze. Jeśli Summer będzie igrać z ogniem, spłonie. Lecz są pokusy, którym nie można nie ulec…

Czy Summer i Dominik przezwyciężą to, co ich dzieli? Czy Summer wybierze głos rozsądku czy serca?

Osiemdziesiąt Dni Żółtych, pierwsza powieść w serii, odniosła piorunujący sukces jesienią 2012. Bój o nią stoczyły największe światowe wydawnictwa w ponad 20 krajach! Brytyjski wydawca kupił prawa do publikacji za kilkaset tysięcy funtów! W ciągu 5 tygodni sprzedano 175 000 egzemplarzy i co tydzień sprzedaje się po 10 000! Od początku była w Top 10 listy bestsellerów „The Bookseller” i Top 10 „The Sunday Times”! W Polsce również zadebiutowała na listach bestsellerów.

Tom 2. Osiemdziesiąt Dni Niebieskich zadebiutował we wrześniu w Top 10 listy „The Bookseller”, a tom 3. Osiemdziesiąt Dni Czerwonych powtórzył ten sukces w październiku.

Seria Osiemdziesiąt Dni to wspólne dzieło dwojga uznanych pisarzy ukrywających się pod pseudonimem Vina Jackson. On – autor dziewięciu powieści, redaktor, wydawca, felietonista i… kolekcjoner i specjalista w dziedzinie erotyki. Ona – autorka również publikowana w Anglii, pracuje jako wysokiej klasy finansistka w londyńskim City i także jest znaną postacią na londyńskiej scenie sado-maso.

Nic więc dziwnego, że ich powieści są nie tylko znakomicie napisane, ale i ze znajomością tematu.

Seria Osiemdziesiąt Dni mówi - na przemian z perspektywy bohaterki i bohatera -o burzliwym i bardzo bujnym erotycznie związku, o pożądaniu i o ciemnej stronie miłości. A pikanterii i wdzięku dodaje wszechobecna muzyka...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Polecamy

Opinie czytelników
Dominika | 2014-09-19
Przeczytana: 19 września 2014

Ten, już trzeci tom serii "Osiemdziesięciu dni", to kontynuacja romansu skrzypaczki Summer oraz jej londyńskiego partnera Dominika. Ich flirt jest bezwstydny lecz zarazem pełen estetyki, od której niejeden pisarz tego typu powieści mógłby czerpać inspiracje. Ta część serii odrobinę różni się od pierwszych dwóch, nie skupia się w głównej mierze na seksualności bohaterów, jest bardziej obyczajowa, bardziej sensualna, momentami wręcz romantyczna. Wątek kradzieży skrzypiec Summer - tak subtelnie i umiejętnie wpleciony w fabułę- jest świetną odskocznią i przerywnikiem dla czytelnika zmęczonego romansem.

Na szczególną uwagę zasługuje postać eterycznej Rosjanki - Luby. Jej gracja, wdzięk i wrodzony powab w połączeniu z umiejętnościami primabaleriny sprawiają, że perwersyjne praktyki reszty bohaterów cyklu (których tak pełno było w pierwszych dwóch częściach serii) bledną ustępując miejsca wysmakowanej zmysłowości. Zmysłowości okraszonej szczyptą pikanterii. Zmysłowość ta wzmocnion...

Jagoda30 | 2013-09-18
Przeczytana: 18 września 2013

Nareszcie :)

Nareszcie uporałam się z książką, która straszyła mnie z półki. Postanowiłam w końcu się z nią zmierzyć i zakończyć raz na zawsze przygodę z "Osiemdziesięcioma dniami..."

Czerwone dni, czyli trzecia część opowiadająca o Summer "Wilgotnej cipce" Zahovej i Dominiku "Wielkim kutasie" bez nazwiska. Tak, tak, to już nawet nie moje przeoczenie. Autorzy tak byli "przejęci" stwarzaniem bohaterów, ze Dominikowi zapomnieli nadać nazwiska ;)

I cóż u naszej uroczej parki?

Po rozstaniu w części drugiej, Summer mieszka i żyje z Simonem, a Dominik mieszka z Lauralynn. Summer pomimo, że przyznaje iż dobrze jej z Simonem, szanuje ją, kocha, daje oparcie, planuje rozstanie. Simon ma jedną poważną wadę, która dyskwalifikuje go w oczach naszej skrzypaczki. Otóż nie przydusza jej w trakcie seksu, tak więc Summer planuje rozstanie

Tymczasem Dominik po napisaniu książki o Summer, która stała się Bestsellerem,cierpi na niemoc twórczą, tęskni za Summer, a w międzyczasie tu kogoś bzyknie, ta...

mala5317 | 2013-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2013

Zastanawiałam się długo jak opisać wrażenia i odczucia po przeczytaniu tej pozycji. I tak naprawdę do tej pory jeszcze ich nie skategoryzowałam. Dwie pierwsze części mnie nie zawiodły, a wręcz rozszerzyły mój światopogląd na niektóre aspekty życia. Ta część jest inna, jak dla mnie nijaka.

Co do zalet, to zdecydowanie lżej ją się czyta, niż dwa pierwsze tomy. A do tego zdecydowanie szybciej niż w przypadku Greya. Kolejnym plusem jest napięcie, które utrzymane jest w całej książce. Do ostatniej strony nie wiemy czy Summer będzie z Dominikiem, czy im się uda pokonać przeciwności.

Zaskoczyła mnie tak mała liczba wyszukanych scen erotycznych. O ile pierwsza i druga część była nimi przepełniona, tak tu są naprawdę znikome. Ten tom zdecydowanie poświęcony jest duchowej stronie głównych bohaterów. I tak do końca nie wiem, czy to dobrze, czy źle. Mnie osobiście podobała się inność tamtych części, natomiast ta zalatuje jak dla mnie standardem. Poprawnych książek czytałam już wiele. Chcę czeg...

jusik_krk | 2014-03-01

masakra!!!! książka żenująco słaba, wulgarna i bez fabuły.
nie da się czytać!!! osobiście myślę że autorka chciała przebić Greya ale wyszła z tego słaba podróbka, która nadaje się jedynie do kosza !!!!

Roksana3130 | 2014-03-23
Na półkach: E-booki, Przeczytane
Przeczytana: 18 marca 2014

To już trzecia część bestsellerowej serii Osiemdziesiąt Dni.
Skrzypaczka Summer osiągnęła sukces. Jest sławna i rozpoznawana. Jej związek z Simonem jednak się kończy, a ona wyjeżdża znowu do Londynu.. Wraca i zaczyna grać z swoim starym zespołem rockowym, gdzie poznaje słynnego rockmena Viggo Francka..
Jednak jej skrzypce zostają skradzione i nie wiadomo kto je ukradł..
Sum powiadamia o tym Dominika i razem zaczynają szukać złodzieja..
Czy im się to uda? Czy odnajdą skrzypce?
Wspaniała książka.. Na początku nie wiedziałam co będzie dalej między Dominikiem i Summer i nie mogłam już wytrzymać aż się dowiem.
Fajnie że przyjechała do niej siostra Fran, ale całkowicie zaskoczyła mnie historia Charlotte. Byłam po prostu wstrząśnięta tym co się z nią stało po tym okresie czasu..
Z pewnością przeczytam kolejną część.
Polecam! :)

tercja | 2013-07-27
Przeczytana: 26 lipca 2013

Kurde, nie da się tego czytać!! Przed dwa pierwsze tomy jakoś przebrnęłam, ale przy trzecim poległam. Szkoda czasu.

Zuza | 2014-02-02
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Dobra, choć trzeba się liczyć, że są - nie chcę nikogo urazić, ale jednak musze użyć tego określenia - chore i mocne opisy wykreowanych przez autorów sytuacje.

k_a_s_i_a | 2013-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Miłe zakończenie losów Sammer i Dominika. Jednak spodziewałam się czegoś więcej i niestety się zawiodłam. Cóż przynajmniej poprzednie części były ciekawe.

Magdusia00091 | 2013-03-31
Na półkach: Pdf, Przeczytane
Przeczytana: 31 marca 2013

Ta część najbardziej mi się podobała ze wszystkich. Bardzo dobre zakończenie :)

Dorota | 2013-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2013

Właśnie skończyłam czytać 3 tom. Ogólnie można powiedzieć, że książka jest dobra, tak samo jak dwie pierwsze części.
Zanim sięgnęłam po te trylogię wielokrotnie czytałam, że jest ona podobna do "50 twarzy Greya" - niestety nie zgadzam się z tym. W obu trylogiach jest nuta erotyku ( w Greyu o wiele więcej) - na tym podobieństwo się kończy, fabuła jest inna. Do trylogii Grey podoba jest seria Sylvi Day - trylogia Crossa, a nie seria Osiemdziesiąt Dni.
Niemniej warto ją przeczytać.
3 top pokazuje szczęśliwe zakończenie, jednak autorzy poszli krok dalej. Jest już dostępny 4 i 5 tom. Chyba z czystej ciekawości sięgnę po te książki, czy losy Summer i Dominika znowu się pokrzyżują?

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica