Kwantowa więź - od fizyki do cudów

Tłumaczenie: Ischim Odorowicz-Śliwa
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Magia życia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
Entanglement: A Tales of Everyday Magic Novel

Seria „Magia życia” stanowi przełomowy projekt, w którym wzięli udział najwybitniejsi pisarze branży ezoterycznej. Każdy z nich miał za zadanie przedstawienie swojego spojrzenia na magię obecną w życiu każdego człowieka. Różne punkty widzenia zagwarantowały powstanie odmiennych publikacji mających jedno wspólne przesłanie – magia jest wokół nas. Teraz do grupy twórców tej wyjątkowej serii dołączył pionier łączenia nauki z duchowością – Gregg Braden. Towarzyszy mu autorka poczytnych książek – Lynn Lauber.

Ujawnił on prawidłowości fizyki kwantowej w oparciu o doświadczenia braci bliźniaków – Charliego i Jacka Franklinów. W dzieciństwie doskonale wyczuwali oni, kiedy drugi z nich znajdował się w niebezpieczeństwie, był smutny lub bardzo szczęśliwy. W dorosłym życiu każdy z braci wybrał odmienną ścieżkę. Jack pozostał w rodzinnym mieście, podczas gdy Charlie zaciągnął się do armii i został wysłany do Afganistanu. Po tym jak Jacka nawiedza poczucie, że coś zagraża jego bratu, próbuje nawiązać z nim kontakt. Pomaga mu w tym nauczyciel fizyki, który rzuca nowe światło na łączącą ich więź.

Choć wszyscy posiadamy dar połączenia z bliskimi nam osobami, niewielu z nas potrafi z niego korzystać. Czas to zmienić.

źródło opisu: http://www.talizman.pl/kwantowa-wi-od-fizyki-do-cudow-p-8328.html

źródło okładki: http://www.talizman.pl/kwantowa-wi-od-fizyki-do-cudow-p-8328.html

Marcin | 2018-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2018

Powieść, która powstała przy współpracy dwóch autorów: pisarki oraz naukowca. Na 108 stronach pokazuje losy dwóch braci - bliźniaków jednojajowych. Jeden wybrał życie w mieście, drugi służy na misji w Afganistanie. Książka ukazuje niewidzialną więź, która ich łączy. To nie widzialne połączenie na poziomie kwantowym, sprawia, iż bracia pomimo oddalenia od siebie o 13 tyś. km, wyczuwają siebie. Książka warta polecenia.

Anna | 2015-01-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 11 stycznia 2015

Broszura na jedno popołudnie. Pobieżnie potraktowana historyjka o wspolodczuwaniu braci bliźniaków, bez większej głębi. Wszyscy jesteśmy połączeni we wszechswiecie- juz znamy ten ogólnikowy fakt. Jako sympatyczka takich tematów spodziewałam się czegoś bardziej metafizycznego. Jednak dobrze, że nie omija się takich tematów.

Fizyka - samo słowo w tytule odpycha, przynajmniej mnie. Myślę jednak, iż tak jak ja lubicie dokańczać rozpoczęte serie, oczywiście te, które zaciekawiły od pierwszej części. tak właśnie mam z Kwantową więzią duetu Braden i Lauber.
Jest to trzecia część serii Magia Życia.
Tym razem poznajemy nietypowy duet - Jack'a i Charliego - bliźniaków. Siostry / brata bliźniaka nie posiadam, ale za to mam trzech starszych braci i niekiedy rozumiemy się bez słów. Z opowieści wynika iż relacja pomiędzy bohaterami jest bardzo mocna. Kiedy Charlie, który jest na misji w Afganistanie, wyrusza na patrol Jack widzi, że dzieje się coś złego. Ma wizje ze swoim bratem w roli głównej. Rozpaczliwie próbuje nawiązać z nim kontakt, a na swojej ścieżce spotyka niejakiego Petera Kellera - nauczyciela fizyki, który w tajemnicy przed wszystkimi zajmuje się więziami międzyludzkimi.
Szaleńczo poszukujący zasięgu w laptopie Jack wkrada się do swojej byłej szkoły, spotyka tam właśnie...

Paulina Kwiatkowska | 2013-03-04

Czy możliwe jest porozumienie telepatyczne między dwoma ludźmi? Czy bliźniacy mogą porozumiewać się nawet na odległość 15 000 km z dala od siebie? Czy istnieje takie coś, jak sny, w których jeden z nich widzi przyszłość drugiego?

Gregg Braden, bestsellerowy autor ,,New York Timesa” uważany za światowego pioniera łączenia nauki z duchowością razem z Lynn Lauber, której eseje również ukazały się w wyżej wymienionym piśmie stworzyli opowieść o silnej więzi, jaka łączy bliźniaki jednojajowe.

Jack i Charlie, odkąd tylko pamiętali, przebywali ze sobą, byli prawie nierozłączni. Wszędzie razem, wszystko wspólnie. Niestety zmieniło się to po śmierci babci, kiedy okazało się, że ich ojciec stracił pieniądze przeznaczone na studia. Wówczas Charlie zdecydował zaciągnąć się do piechoty morskiej, chociaż zawsze był pacyfistą. Bracia ciężko znosili rozłąkę, aż do czasu, gdy Jack miał sen, po którym czuł, że jego bliźniakowi zagraża niebezpieczeństwo… Czy to możliwe, aby istniała taka silna...

alisha90 | 2013-04-28

Pewnie każdy z Was spotkał się kiedyś z twierdzeniem, że bliźniaków łączą szczególne więzi. Kiedy jednemu coś zagraża, drugi to czuje. Nie mam rodzeństwa więc muszę zaufać nauce i uwierzyć na słowo, że takie rzeczy mają miejsce. Dlatego też sięgnęłam po trzecią część z serii Magia Życia. Chciałam uzyskać odpowiedzi, czy faktycznie jest możliwość wyczuwania emocji rodzeństwa, które znajduje się tysiące kilometrów od nas.

Jack i Charlie to bliźniacy. Łączą ich szczególnie mocne więzi. Jak to w życiu bywa, każdy z nich wybrał inna ścieżkę życia. Charlie, który zaciągnął się do armii wylądował na misji w Afganistanie. W pewnym momencie, gdy on wybiera się na patrol jego brat bliźniak wyczuwa, że bratu grozi niebezpieczeństwo. Ma wizje przyszłości. Natychmiast próbuje się z nim skontaktować. Wtedy też na swojej drodze spotyka fizyka Petera Kellera. Ów nauczyciel, który dziwnym zbiegiem okoliczności zajmuje się właśnie takimi rodzajami więzi miedzy ludźmi, zarzeka się, że nie jest...

Kaera | 2019-04-04
Przeczytana: 02 maja 2019