Głęboka prawda - ostatnia szansa ludzkości

Tłumaczenie: Ryszard Oślizło
Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
Deep Truth: Igniting the Memory of Our Origin, History, Destiny, and Fate
Shetani

W codziennych programach informacyjnych królują negatywne wiadomości. Czymś powszechnym stały się wojny, terroryzm, samobójstwa, ludobójstwo, kara śmierci, ubóstwo, kryzys gospodarczy czy zagrożenie wojną nuklearną. Gregg Braden odkrył, że te pozornie nie związane ze sobą problemy są w rzeczywistości ściśle ze sobą połączone! Wszystkie bowiem wyrastają z fałszywych założeń przestarzałej...

Wszystkie bowiem wyrastają z fałszywych założeń przestarzałej nauki. Przywiodły nas one na skraj katastrofy i w tym właśnie momencie musimy dokonać wyboru pomiędzy życiem a śmiercią całej planety.

Autor ujawnia, jak uniknąć zagrożenia globalną wojną, nadużywania zasobów naturalnych i rosnących niedoborów żywności i wody pitnej oraz bezprecedensowego stopnia eksploatacji światowych oceanów, lasów, rzek i jezior. Podaje również nieznane dotychczas fakty dotyczące historii i ewolucji człowieka. Udowadnia także, że ludzie są z natury „zaprogramowani” na pokojową egzystencję.

Gregg Braden to bestsellerowy autor New York Timesa, który jest uważany za światowego pioniera łączenia nauki z duchowością. Ponad 20 lat temu porzucił intratną posadę w międzynarodowej korporacji by móc poświęcić się poszukiwaniom Boga.

Poznaj najgłębszą z prawd!

źródło opisu: http://www.talizman.pl/gboka-prawda-ostatnia-szans...(?)

źródło okładki: http://www.talizman.pl/gboka-prawda-ostatnia-szans...»

Marcin | 2017-10-22
Przeczytana: 21 października 2017

Głęboka Prawda to książka, w której Greg Braden porusza różne zagadnienia. Od wędrówki poprzez odkrycia starożytnych cywilizacji i nauki jaka płynie z tego co po sobie zostawiły, aż do naszych czasów. Autor przez całą książkę podkreśla, iż aby lepszy świat zaistniał musimy zmienić sposób w jaki do tej pory żyjemy.

Shetani | 2012-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2012

Pamiętacie lekcje historii ze szkoły? Albo biologii? A co jeśli okazałoby się, że tak naprawdę nie do końca uczyli nas prawdy? Jeśli pewne rzeczy, które przyswajano nam już w szkole podstawowej są kłamstwem i sprawy mają się inaczej? Pewnie mało kto z Was by uwierzył i uznalibyście to za abstrakcję. A gdyby Wam to udowodnić?

Gregg Braden właśnie to robi w książce „Głęboka prawda”. Próbuje pokazać nam, że pewne rzeczy, które wiemy od małego, są błędne. Co więcej – moim zdaniem bardzo dobrze mu to wychodzi. „Głęboka prawda” jak sam autor twierdzi nie jest książką naukową, jednakże wiele możemy się z niej dowiedzieć – zarówno z dziedziny biologii, historii, a nawet po prostu tak zwanej wiedzy ogólnej. W końcu żeby się z czymś nie zgadzać, najpierw trzeba to poznać, prawda?

Autor zadaje początkowo jedno konkretne pytanie – „Kim jesteśmy?”. Każdy z nas odpowie wtedy prosto – „Ludźmi”. Jednakże z tej książki dowiemy się, że odpowiedź wcale nie jest taka prosta i oczywista. Tak samo...

Magdalena Paź | 2012-11-20
Przeczytana: 05 listopada 2012

W książce „Głęboka prawda” autor próbuje podważyć prawdy, jakie do tej pory znaliśmy. Przekonuje, że w wielu względach nasze myślenie jest błędne.
W książce tej czytamy o zjawiskach atmosferycznych, o powstaniu człowieka i jego istocie. O wielu zjawiskach dotyczących różnych dziedzin nauki.
Gregg Braden w swojej książce próbuje podważyć to, czego od wielu uczono nas w szkole. Ukazuje nam wiele nowych faktów dotyczących powstania człowieka.
„Głęboka prawda” napisana jest językiem prostym, zrozumiałym dla każdego laika. Zawiera zdjęcia, wykresy, tabele. Opisy badań i ich wyniki.
W książce tej zasugerowano nam jak uniknąć wojen i konfliktów. Jak korzystać ze środowiska naturalnego, aby nie zginęło, aby nie trzeba było się martwić o wodę i żywność. A także o to, że kiedyś wyginą zwierzęta, lasy, morza i oceany.
Książkę tę należy czytać w ogromnym skupieniu, aby wiedzieć o czym czytamy.
Przyznam, że wielu ludzi po przeczytaniu jej może zmienić swoje postrzeganie świata. Jednak ja...

Kashka | 2018-03-14
Przeczytana: 14 marca 2018