Czuwanie

Wydawnictwo: Czytelnik
poezja polska
poezja
jagarkar

Czwarty tom poezji poetki. W dużej części składają się na niego utwory powstałe w latach 1971-1974 podczas pobytu Julii Hartwig w USA.

źródło opisu: Wydawnictwo Czytelnik, 1978

źródło okładki: http://www.antykwariat.nepo.pl/czuwanie-julia-hartwig-p-11289.html

Medellin | 2016-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Że też dotychczas nie "odkryłem" twórczości pani Hartwig! Oczywiście, słyszałem niejednokrotnie, że jest wybitną poetką, że pięknie pisze... ale jakoś, nie wiedzieć czemu, nie sięgałem po jej utwory. Kilka tygodni temu przeczytałem "Błyski" i poczułem, że chcę więcej. Po przeczytaniu tomiku "Czuwanie", bez wahania dodaję autorkę do moich ulubionych twórców.

"Czuwanie" składa się z dwóch części. Pierwsza zawiera impresje dotyczące głównie miejsc i osób poznanych w Polsce, druga - americana.