Zgłosuj na książki roku 2017

Elementy teorii i filozofii prawa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podręczniki LexisNexis". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: LexisNexis
978-83-7620-679-0
Anna

Podręcznik przedstawia węzłowe zagadnienia ogólne prawa – rozumianego jako złożone, lecz dające się ująć jako całość zjawisko historyczne, psychologiczne, społeczne, kulturowe, komunikacyjne czy polityczne – a nie jako zbiór przepisów obowiązujących „tu i teraz”. Część pierwsza dotyczy stosunków między teorią i filozofią prawa w ramach niedogmatycznych dyscyplin nauk prawnych. W części...

Część pierwsza dotyczy stosunków między teorią i filozofią prawa w ramach niedogmatycznych dyscyplin nauk prawnych. W części drugiej szeroko przedstawione są podstawowe kierunki filozoficznej i teoretycznej refleksji nad prawem. Część trzecia zawiera próbę odpowie-dzi na pytania: co to jest prawo – w wymiarze formalnym, aksjologicznym i realnym; jakie powinno być dobre prawo; co powoduje, że prawo obowiązuje. W ostatniej części, stanowiącej podsumowanie, porusza się kwestie tworzenia i stosowania prawa w takim kontynentalnym państwie europejskim jak Rzeczpospolita Polska u progu drugiej dekady XXI w. Korzystanie z podręcznika ułatwiają obszerne skorowidze: osobowy i rzeczowy, jak również wykaz cytowanych źródeł i literatury.

źródło opisu: Lexis Nexis, 2011

źródło okładki: lexisnexis.pl