Majka i miejska dżungla

Cykl: Majka (tom 5)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Mia und der Großstadtdschungel
Barbara

Majka myśli, że znów spędzi wakacje nad morzem. Ale - co za nie-spodzianka! - zamiast tego z Justyną i jej rodzicami ląduje w Berlinie. Miasto jest przeogromne, a wytworny hotel nieziemski! Justyna, jak zwykle zakochana, uważa, że przyjaciółka też powinna w końcu przeżyć pierwszą miłość. No i proszę - obie poznają pewnego uroczego francuskiego chłopca... Ale właśnie wtedy Justyna wpada w niezłe tarapaty. Czy Majka zdoła ją z nich wyciągnąć?

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2013

źródło okładki: www.nk.com.pl

Joana | 2016-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2016

To już kolejna książeczka z serii MAJKA, którą pożyczyłam z biblioteczki mojej córeczki. Tym razem bohaterka zmaga się z miejską dżunglą a ja ze zdziwieniem stwierdziłam, że wciągnęłam się w tę opowiastkę dla raczej młodszej młodzieży.

"Majka i miejska dżungla" autorstwa Susanne Fulscher to nie tylko wesołe przygody głównej bohaterki, ale jak przystało no powieść tej autorki to historia z morałem albo i nawet dwoma.

Majka cieszy się wakacjami bo jest pewna, że czeka ją wyjazd nad morze ale niestety ze względu na zaawansowaną ciąże mamy, rodzice byli zmuszeni wprowadzić w życie plan B. W ten sposób dziewczynka wyjeżdża na wakacje wraz ze swoją najlepszą przyjaciółka Justyną i jej rodzicami do Berlina, gdzie czeka na nie prawdziwa miejska dżungla. Dziewczynki poznają nie tylko Berlin nocą bo nagle nabrały ochoty na kiełbaski, ale również uroczego francuskiego chłopca, który pracuje jak boy hotelowy. Natomiast czytelnik z uśmiechem na ustach pozna nowe słowa takie jak "uzi...

Jucia58542 | 2014-09-18
Przeczytana: 07 września 2014

Wow wypasiona książka, tyle się w niej działo i to mi się najbardziej podobało. Lubie książki "żywe" w których się dużo dzieje. Ta książka akurat przypadła mi bardzo do gustu bo po pierwsze była napisana młodzieżowym językiem, po drugie były takie słowa jak mega, hiper, super, wypasiony, itp. itd. Po trzecie podobało mi się to, że Majka miała swoje trzy przyjaciólki, które nie wyśmiewały się z siebie nawzajem i bardzo się lubiły, przychodziły do siebie bez umówienia się po prostu w trunych chwilach, sprawach i sobie nawzajem pomagały. Polecam tę książkę z całego serca i namawiam do czytania innych książek tej autorki i tej serii:)

lunia | 2015-03-27

Niektóre książki są słabsze, a niektóre lepsze. Ta jest jedną z najlepszych.

pia | 2015-09-20
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015