Majka i nowa siostrzyczka

Cykl: Majka (tom 6)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Mia und das Schwesterndings
joly_fh

Majka ma malutką siostrzyczkę! Janka jest najsłodszym dzieciakiem na świecie i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że do paczki koleżanek przyczepia się jak rzep jakaś dziwaczna dziewczyna... Majka, Julka, Justyna i Alina próbują odkryć, o co jej chodzi, i obmyślają sprytny plan. Nie mają jednak pojęcia, jak wielka czeka je niespodzianka!

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2013

źródło okładki: www.nk.com.pl

Bacha85 | 2014-05-14
Przeczytana: listopad 2013

Sięgnęłam po tę powieść, by sprawdzić, jakie książki pisze się dzisiaj dla młodych dziewcząt. Wychowałam się na klasyce literatury młodzieżowej, więc tym większą ciekawość wzbudziła we mnie powieść współczesna. Kolorowa okładka przyciąga oko, a brokatowy napis z pewnością przykuje uwagę młodych czytelniczek. Jest to jedna z wielu opowieści o tytułowej Majce, ale nieznajomość poprzednich tomów nie przeszkadza w lekturze.

Miejscem akcji jest współczesny Hamburg, choć opisów miejsc w tej powieści nie znajdziemy. Boheterki oprócz szkoły, w której się uczą odwiedzają pchli targ, szkołę baletu, czy pizzerię. Książka nie daje czytelnikowi okazji pozwiedzać miasta, gdyż fabuła skupia się na emocjach i uczuciach dziewcząt oraz na ich codziennych troskach.

Tytułowa boheterka książki Majka i jej paczka przyjaciółek Justyna, Alina i Julka mają problem z nieco nadgorliwą Tośką, która się do nich przyczepiła. Czego ona chce i dlaczego nagle pojawiła się w ich życiu? Majka przeżywa też...

Luna | 2015-12-05
Przeczytana: 04 grudnia 2015

Kolejny tom o przygodach Mai.... Majka ma nową siostrzyczkę Jankę prześlicznego,przesłodkiego bobasa.... Kim okaże się Tosia, która śledzi 4 przyjaciółki: Maję, Julkę, Justynę i Alinę... Jaką niespodziankę przygotują Mai na 12 urodziny? :) Gorąco polecam!

Quik | 2015-11-28
Przeczytana: 16 listopada 2015

Według mnie ta książka nie jest najlepsza, ale i tak jest bardzo fajna... czytam właśnie kolejne tomy i myślę, że książki Majka są najlepsze ! ♥

Gwiazdka10 | 2017-07-21
Przeczytana: 2014 rok

Ocena wystawiona na podstawie tego, co myślałam o tej książce w momencie przeczytania.

MajaOdair | 2015-09-02
Inesska | 2015-08-18