Ludy i języki starożytnej Anatolii

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
9788361203612
historia
Nine

Starożytna Anatolia pozostaje tradycyjnie w cieniu bardziej znanych sąsiadów – Mezopotamii, Egiptu i Grecji, nic więc dziwnego, że jej dawne ludy stanowią dla czytelnika zagadkę. Niniejsza książka opisuje owe ludy i ich dzieje, pokrótce także języki, i rzuca również nowe światło na rozmaite kwestie szczegółowe, uwzględniając aktualny stan badań. Może zatem być cenną pomocą dla każdego, kto pragnie uzupełnić lub poszerzyć swoją wiedzę o Wschodzie Starożytnym.

Maciej Popko jest profesorem na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego, bada języki, kultury i religie Wschodu Starożytnego. Do jego ważniejszych publikacji należą książki Kultobjekte in der hethitischen Religion (Warszawa 1978), Religie starożytnej Anatolii (Warszawa 1980), Magia i wróżbiarstwo u Hetytów (Warszawa 1982), Hethitische Rituale Und Festbeschreibungen (Berlin 1988), Huryci (Warszawa 1992), Zippalanda. Ein Kultzentrum im hethitischen Kleinasien (Heidelberg 1994), Religions of Asia Minor (Warszawa 1995), Das hethitische Ritual CTH 447 (Warszawa 2003), Volker und Sprachen Altanatoliens (Wiesbaden 2008) i Arinna, eine heilige Stadt der Hethiter (Wiesbaden 2009). Jest także autorem licznych artykułów w polskich i zagranicznych czasopismach fachowych.

źródło opisu: Dialog, 2011

źródło okładki: dialog.edu.com.pl