Dania z kuchni mikrofalowej

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk

Jeśli w ostatnich latach mieliśmy do czynienia z rewolucją w procesie gotowania, to było nią niewątpliwie wprowadzenie kuchni mikrofalowej. Elektromagnetyczne fale o niezwykle wysokiej częstotliwości 2,5 miliarda drgań na sekundę przenikają do potraw i napojów i pobudzają do drgań cząsteczki, które zderzając się nawzajem, wytwarzają wysoką temperaturę. Kto używa w sposób prawidłowy kuchenki mikrofalowej, ten oszczędza codziennie mnóstwo czasu. Nie jest mu już potrzebna ani elektryczna płyta, ani piekarnik do rozmrażania, w kuchence mikrofalowej w parę minut nawet głęboko zamrożony produkt gotowy jest do spożycia. Energia cieplna marnowana w tradycyjnych urządzeniach zostaje zaoszczędzona.