Dziady II, IV i I

Okładka książki Dziady II, IV i I
Adam Mickiewicz Wydawnictwo: Czytelnik utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
154 str. 2 godz. 34 min.
Kategoria:
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Wydawnictwo:
Czytelnik
Data wydania:
1973-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1973-01-01
Liczba stron:
154
Czas czytania
2 godz. 34 min.
Język:
polski
Średnia ocen

                7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
22 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
467
333

Na półkach: , ,

Romantyzm to najcięższa epoka z jaką przyszło mi się zmierzyć w liceum. Ze wszystkich lektur z tamtych czasów najbardziej zapamiętałam ‘Dziady’, ponieważ właśnie z tą książką toczyłam niemałe spory i buntowałam się przeciw jej wymowie.

W tamtym czasie gdy czytałam ten dramat po raz pierwszy wydawało mi się, że Mickiewicz postradał zmysły gdy to pisał. Żałowałam wszystkich duchów i wydawały mi się one w pełni usprawiedliwione; dzieci, które nigdy nie zaznały goryczy nie mogą dostać się do nieba, lecz przecież to nie ich wina, że były wychowywane w dobrobycie. Jakie dziecko ma wpływ na to gdzie i jak dorasta? Duch pasterki, która igrała z uczuciami innych również wzbudził we mnie współczucie. Nie chciała się z nikim wiązać i to powinno zostać uszanowane przez wszystkich. Najtrudniej było wytłumaczyć Widmo, ale i na to odkryłam pewną nieścisłość; jeżeli Widmo zostało ukarane za to, że nie udzieliło pomocy kobiecie z dzieckiem i nie otworzyło drzwi to powinni się tam znaleźć wszyscy inni, którzy również tego nie uczynili.

Takie były wtedy moje obiekcje względem Dziadów. Gdy wspominam to z perspektywy czasu to wydaje się to trochę zabawne. Dziś gdy przeczytałam tę książkę po raz kolejny widzę w niej piękną klasykę polskiej literatury. Cieszę się, że zdążyłam przeczytać ją ponownie w listopadzie gdy za oknem deszcz, bo właśnie tak kojarzą mi się Dziady; z ponurą , mroczną i deszczową aurą.

Romantyzm to najcięższa epoka z jaką przyszło mi się zmierzyć w liceum. Ze wszystkich lektur z tamtych czasów najbardziej zapamiętałam ‘Dziady’, ponieważ właśnie z tą książką toczyłam niemałe spory i buntowałam się przeciw jej wymowie.

W tamtym czasie gdy czytałam ten dramat po raz pierwszy wydawało mi się, że Mickiewicz postradał zmysły gdy to pisał. Żałowałam wszystkich...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    731
  • Posiadam
    103
  • Lektury
    38
  • Chcę przeczytać
    16
  • Ulubione
    13
  • Klasyka
    8
  • Literatura polska
    8
  • 2012
    7
  • Lektury szkolne
    4
  • 2013
    4

Cytaty

Więcej
Adam Mickiewicz Dziady. Część I, II i IV Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także