Kościoły drewniane okolic Częstochowy

Wydawnictwo: Muzeum Częstochowskie
83-919530-6-8
sztuka
Magda

Publikacja „Kościoły drewniane okolic Czestochowy” jest pozostałością po wystawie pod tym samym tytułem, prezentowanej w Zagrodzie Włościańskiej (jednym z obiektów Muzeum Częstochowskiego) w 2004 roku. Na katalog składają się kolorowe i czarnobiałe fotografie kościołów oraz rzuty ich planów. Tekst Aleksandra Jaśkiewicza przybliża historie architektury drewnianej i dzieje poszczególnych kościołów oraz opisuje ich wnętrza. Całość wzbogacają: wybór bibliografii i objaśnienia wybranej terminologii.

źródło opisu: http://www.muzeumczestochowa.pl/wydawnictwa/270-2/

źródło okładki: http://www.muzeumczestochowa.pl/wydawnictwa/270-2/