Rocznik Muzeum Okręgowego w Częstochowie, tom 6

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Roczniki Muzeum Częstochowskiego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muzeum Częstochowskie
sztuka
Magda

Rocznik zawiera materiały z kilku rożnych dyscyplin:archeologii, etnografii, sztuki, historii. Ukazał się w roku 1993, później nastąpiła niestety dwunastoletnia przerwa w wydawaniu roczników. Przejrzyście i klarownie skomponowane wydawnictwo, stanowiące swoisty informator o działalności Instytucji, adresowane do sympatyków, przyjaciół, a także wszystkich zainteresowanych profilem i zakresem działalności Muzeum. Przybliża historię Muzeum, opisuje zbiory przez nie gromadzone, podejmowane badania naukowe i tworzone wystawy. Porusza także różne zagadnienia związane z pracą muzealnika.

źródło opisu: http://www.muzeumczestochowa.pl/wydawnictwa/roczniki/

źródło okładki: http://www.muzeumczestochowa.pl/wydawnictwa/roczniki/