Od chrztu do zmartwychwstania. O życiu chrześcijanina

Wydawnictwo: eSPe
978-83-7482-430-9
długosz, chrześcijaństwo, wywiad
religia

Książka "Od chrztu do zmartwychwstania" to wywiad-rzeka, w którym ks. bp Antoni Długosz opowiada o realiach życia chrześcijańskiego. Z właściwym sobie ciepłem i poczuciem humoru, szczerze i otwarcie podejmuje różnorodną tematykę nurtującą współczesnego człowieka. Począwszy od chrztu i wychowania dzieci, poprzez takie kwestie jak: prywatne objawienia, grupy charyzmatyczne, ograniczenia szkolnej katechezy, celibat, kapłaństwo kobiet, codzienne obowiązki biskupa, kobiety w życiu biskupa, małżeństwo, seks i in vitro, a skończywszy na narkomanach, chorych, umierających i... radosnym chrześcijaństwie. Bp Długosz nie uchyla się od odpowiedzi na najtrudniejsze nawet pytania, które sami często sobie stawiamy.

Autor książki jest znany przede wszystkim z programu telewizyjnego dla dzieci "Ziarno" – w którym od wielu lat opowiada o Panu Jezusie, bawi się z najmłodszymi, śpiewa, a nawet tańczy. Jest wykładowcą katechetyki w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej "Ignatianum" w Krakowie, duszpasterzem narkomanów i niepełnosprawnych. W 2007 roku został Kawalerem Orderu Uśmiechu.

źródło opisu: http://boskieksiążki.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!