Kodeks tłumacza przysięgłego z komentarzem

Wydawnictwo: TEPIS
7 (1 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-85430-81-4
poradniki
Luna

Książka stanowi kompendium wiedzy niezbędnej dla tłumaczy przysięgłych i prawniczych oraz adeptów zawodu. Książka składa się z trzech części: Kodeksu tłumacza przysięgłego z komentarzem, vademecum tłumacza przysięgłego oraz suplementu. Kodeks tłumacza przysięgłego jest dokumentem uchwalonym przez Radę Naczelną Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Ekonomicznych, Prawniczych i Sądowych „TEPIS" -...

Kodeks tłumacza przysięgłego jest dokumentem uchwalonym przez Radę Naczelną Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Ekonomicznych, Prawniczych i Sądowych „TEPIS" - specjalistycznej organizacji zawodowej zrzeszonej w Międzynarodowej Federacji Tłumaczy „FIT". Kodeks został opracowany przez komitet redakcyjny składający się z tłumaczy przysięgłych i przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości.

Kodeks składa się z zasad etyki zawodowej i zasad praktyki zawodowej, które odnoszą się do tłumaczenia pisemnego i tłumaczenia ustnego. Wszystkie zasady zostały opatrzone obszernym komentarzem.

Vademecum tłumacza przysięgłego omawia w pierwszym rozdziale kwalifikacje tłumacza przysięgłego w zakresie specjalności translatorskich w kontekście praktycznych uwarunkowań warsztatowych i predyspozycji indywidualnych oraz konieczności doskonalenia zawodowego. Drugi rozdział jest poświęcony zagadnieniom warsztatowym: podstawom tłumaczenia prawniczego i organizacji pracy tłumacza przysięgłego.

źródło opisu: Tepis, 2005 (wstęp s. 3)

źródło okładki: zdjęcie własne

książek: 2057
Luna | 2013-01-05
Na półkach: Przeczytane, Studia, 2013
Przeczytana: 05 stycznia 2013

Prawda, wiedza to niezbędna i podstawowa. Przydatne toto.

Redhead | 2015-11-07

Zapraszam na bloga Redhead in Wonderland, gdzie dodałam opinię o książce:

Matt Cobosco | 2013-01-04
Przeczytana: 2005 rok