Żółtodziób

Tłumaczenie: Anna Czajkowska
Wydawnictwo: Pegasus
The Rookie
noir4ever

Ackerman to gorliwy młody gliniarz, któremu przeszłość wciąż nie daje spokoju. Jego partnerem policyjnym jest Pulovski, policyjny weteran, zgorzkniały i cyniczny. Wspólnie muszą stawić czoła jednej z najbardziej niebezpiecznych intryg kryminalnych w dziejach Los Angeles. Ich przeciwnikiem jest szef przestępczego podziemia, bezwzględny i okrutny. Pulovski musi wygrać, a Ackerman ma schodzić mu z drogi lub go poprzeć.

źródło opisu: http://literacki24.pl

źródło okładki: http://literacki24.pl

darkakadarka | 2019-07-24
Przeczytana: lipiec 2018

„Zółtodziób” jest książką, która przyniosła mi wiele radości! Czytałam ją letnią porą, czułam ten skwar słońca, widziałam muskularnych policjantów w mundurach z krótkim rękawkiem, ledwo wytrzymującym nacisk muskularnych ramion.

„Żółtodziób” jest jak oglądanie dobrego filmu klasy B, jest źle, ale i tak nas wciąga. Wszystko jest dobrze, historia nie jest zła, jest akcja, jest intryga, są piękne kobiety, tytułowy żółtodziób trafiający na krnąbrnego partnera. W książce dialogów jest minimum, jest to długa seria dialogów z minimalnym tłem. To co, nie wyszło, to wykonanie. Widać, że jest to niespełniona wizja teraźniejszości autora, bycie twardym policjantem ratującym swój mały świat.

PS. Mam słabość do takich książek, ponieważ wiem, że moja twórczość wyglądałaby podobnie ;)