Żółtodziób

Pegasus
1991-01-01
1991-01-01
Anna Czajkowska

Jako, że na podstawie tej książki powstał film z Clintem Eastwoodem i Charlie Sheenem, można było spodziewać się dobrej lektury. I owszem jest całkiem sympatyczna i szybka do przeczytania, raptem w kilka godzin. Niestety brakuje do pełni szczęścia rozwinięcia fabuły. Wszystko dzieje się szybko, akcja przeskakuje na kolejna akcję i nagle koniec. Po prostu szybka, aczkolwiek ciekawa opowiastka. Mocne 5/10

„Zółtodziób” jest książką, która przyniosła mi wiele radości! Czytałam ją letnią porą, czułam ten skwar słońca, widziałam muskularnych policjantów w mundurach z krótkim rękawkiem, ledwo wytrzymującym nacisk muskularnych ramion.

„Żółtodziób” jest jak oglądanie dobrego filmu klasy B, jest źle, ale i tak nas wciąga. Wszystko jest dobrze, historia nie jest zła, jest akcja, jest intryga, są piękne kobiety, tytułowy żółtodziób trafiający na krnąbrnego partnera. W książce opisów jest minimum, jest to długa seria dialogów z minimalnym tłem. To co, nie wyszło, to wykonanie. Widać, że jest to niespełniona wizja teraźniejszości autora, bycie twardym policjantem ratującym swój mały świat.

PS. Mam słabość do takich książek, ponieważ wiem, że moja twórczość wyglądałaby podobnie ;)

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Kryminał/Sensacja