Dom w tradycji ludowej

Wydawnictwo: Wiedza o Kulturze
83-7044-038-X
dom, etnografia Polski, filozofia
zielony_kot

Tym, co interesować nas tu będzie najbardziej, jest dom jako istotny składnik i element "znaczący" szerszego zjawiska, które współczesna hermeneutyka i fenomenologia symbolu określa mianem "myśli" bądź "wyobraźni symbolicznej". Interesować nas tu będzie zatem dom jako przestrzeń "mocna", "święta", "sakralna", "przestrzeń pełna znaczeń"; dom jako przestrzeń pamięci, dom jako struktura mityczna...

Interesować nas tu będzie zatem dom jako przestrzeń "mocna", "święta", "sakralna", "przestrzeń pełna znaczeń"; dom jako przestrzeń pamięci, dom jako struktura mityczna organizująca obraz i przeżycie egzystencjalne świata.

źródło opisu: fragment wstępu

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!