Srebrna wieża

Wydawnictwo: Amber
Silver tower
83-7082-164-2
shatter

Na pokładzie amerykańskiej stacji kosmicznej "Srebrna Wieża" prowadzone są próby nowego laserowego systemu obronnego. W czasie orbitowania dowództwo stacji wykrywa przygotowania Związku Radzieckiego do inwazji na Iran. Rosjanie za wszelką cenę chcą zniszczyć "Srebrną Wieżę". Konflikt supermocarstw grozi wojną nuklearną.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 1993

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Zbigv | 2014-11-27

Książka, która wpadła w moje ręce wiele lat temu. Mój gust literacki znajdował się wówczas na zupełnie innym poziomie niż obecnie. Historia konfliktu zbrojnego pomiędzy USA i ZSSZR, który rozgrywa się zarówno w przestrzeni konwencjonalnej, jak i kosmicznej, jest ciekawie opowiedziany. Wątki, związane ze stacją kosmiczną, lotami wahadłowców w kosmos pokazane są całkiem realistycznie, przynajmniej w opinii "kosmicznego" laika, jakim jestem. Oceniam ją dobrze, jako lekką opowiastkę, przeznaczoną dla osób lubujących się w literaturze wojennej z elementami science-fiction.