Czercza mogiła

Darmowe dodatki Edytuj książkę
Czercza mogiła
8322205724
Ewela_sa

Pewnego razu do wsi przyjechał szlachcic Saumel Hawnul ze swoją żoną i dziećmi. Wkrótce po przybyciu wdał się w spór o Czerczą Mogiłę ze swoim sąsiadem – Stefanem Wilczurą. Po kilkudziesięciu latach w wyniku zbiegu okoliczności do opuszczonego domu przybywa bohater powieści Kraszewskiego, aby z ust nowopoznanego mieszkańca wsi dowiedzieć się historii Czerczej Mogiły. Powieść romantyczna zawierająca wiele wątków ludowych przeplatanych z atmosferą grozy i tajemniczości.

źródło okładki: www.antykwariatnws.pl

Grażyna | 2015-03-17