Goniąc czarne jednorożce

Marek Zmysłowski Wydawnictwo: Agora biografia, autobiografia, pamiętnik
Agora
2019-02-27
2019-02-27
afryka biznes startupy biografie technologia inwestycje Nigeria

Okładka książki Wprowadzenie do bezpieczeństwa IT TOM 1 Łukasz Basa, Gynvael Coldwind, Marcin Piosek, Michał Sajdak, Grzegorz Trawiński, Marek Zmysłowski
Wprowadzenie d... Łukasz Basa, Gynvae...

Świetna lektura. Czyta się ją z zapartym tchem niczym książki przygodowe. Napisana lekkim językiem, choć zawiera "suchary", które mogą wywołać ambiwalentne emocje. Historia człowieka, który przeżył już tyle, ile niejeden człowiek nie zdoła w całym swoim życiu, pomimo że jest to historia do około 30 roku życia autora. Wspaniale ukazany świat rynków państw rozwijających się, oraz praw nimi rządzących. Obraz Afryki, który w mojej głowę był naszkicowany poprzez media, czy wiedzę że szkoły został tutaj kompletnie rozbity i uczłowieczony. Dodatkowo na mnie ta książka działa motywująco. Autor przez swoje podejście pokazuje jak wiele można osiągnąć ciężko pracując, ale też ryzykując wiele. Doskonała!

Naprawdę fajna książka, opowiada o doradcy finansowym, który dostał ofertę pracy dla firmy, która "tworzy nowe firmy" w krajach trzecich. Super pozycja o Marku Zmysłowskim, którym również wypromował się na tej książce (ps. no i dobrze) bo warta przeczytania. Dodaje energii :)

Świetnie napisana, motywująca do działania opowieść o losach niesfornego przedsiębiorcy.

Serdecznie polecam

Serdecznie polecam

Dzięki Markowi poznałem część Afryki, co prawda jego oczami, ale jest to zachęta aby poznać te widoki własnymi.

Słuchane jako audiobook na Audible.
Polecam, ciekawa i wciągająca historia, fajnie opisana.

Słuchane jako audiobook na Audible.
Polecam, ciekawa i wciągająca historia, fajnie opisana.

Bardzo ciekawa lektura, z którą szczególnie się identyfikuję sama pracując przez ponad rok w Ghanie i Gwinei. Było dokładnie tak, jak opisuje to autor. Książka jest lekka, dowcipna, a jednocześnie przekazuje dużo wartościowej wiedzy o kulturze biznesowej wybranych krajów afrykańskich. Pozdrawiam autora, którego miałam okazję zobaczyć osobiście podczas konferencji Invest Cuffs w Krakowie.

Bardzo ciekawa książka pozwalająca wyrobić sobie opinię na temat współczesnego życia w Afryce. Życzę powodzenia autorowi.

To chyba najlepsza pozycją jaką przeczytałem w 2022 roku. Książka biznesowa ale z elementem szaleństwa i przygody. Można w niej odnaleźć całkiem sporo nienagannych żartów ale i momenty grozy czy poważniejszych dylematów moralnych, np. opisujących apartheid. Podsumowując pozycja raczej lekka, wciągająca ale i wciskająca coś do głowy. Można się zainspirować biznesowo czy kulturowo. Polecam

Aż nabrałam ochoty żeby rzucić wszystko i założyć biznes w Afryce ;) Barwnie napisana, oczywiście pewnie podkoloryzowana, pewnie niektóre fakty zostały przemilczane ale słuchało mi się jej świetnie. Nie polecam jako poradnik biznesowy, raczej w formie ciekawostki.

Fajnie się zaczynało, a potem to już była sinusoida - raz ciekawie a raz nudno. Porady biznesowe przeplatały się z prywatnymi historiami autora i to mi się najbardziej w tej książce nie podobało. Uważam, że lepiej byłoby gdyby skupił się tylko na doradzaniu w biznesie albo tylko na opisywaniu wydarzeń ze swojego życia.

• Audiobooki
  • Biografie