Okładka książki Jednym kliknięciem. Historia Jeffa Bezosa i rosnącej potęgi Amazon.com - Audiobook Richard L. Brandt Patronat Logo
Patronat Logo
2013-02-01
Magda Witkowska
Amazon amazon.com korporacje

Najważniejszy jest klient

Dobra historia o Bezosie.

Dobra historia o Bezosie.

Autor zdecydowanie zasługuje na pochwale przede wszystkim ze względu na doskonały i skrupulatny research, ale też połączenia ciekawej historii z nauką biznesu. Bez zbędnych dłużyzn, ale zabrakło mi trochę „duszy”. Fajnie jakby cos więcej się podziało niż informacje i fakty z datami i liczbami.

Mega lekcja robienia biznesu

Mega lekcja robienia biznesu

Sprawnie napisana historia powstawania marki Amazon. Dodatkowo ciekawa charakterystyka osobowości lidera. Polecam budującą biografię, która wciąż trwa.

Co tu dużo mówić. To historia o tym jak powstał Amazon.

Co tu dużo mówić. To historia o tym jak powstał Amazon.

Bardzo ciekawa historia. Przeczytałem z przyjemnością, naprawdę mnie wciągnęła. (czytałem w oryginale: https://www.goodreads.com/review/show/4331615911?book_show_action=false)

Lubię książki o koncernach takich jak Amazon, zwłaszcza z branży IT. Jak ktoś poniżej wspomniał, nie jest to biografia Bezosa a raczej szczegółowy opis powstawania imperium w kontekście jego działań. Książka motywująca, choć sposób patrzenia na świat, lotność w łapaniu okazji czy wizjonerstwo Jeffa to absolutna rzadkość i nie ma możliwości wyszukiwania w sobie takich cech bez posiadania znamion geniuszu. Niemniej warto czytać, bo to kolejna historia o tym, że niemożliwe się spełnia.
Ps. Jeśli ktoś dysponuje podobnymi tytułami o podobnej materii chętnie przyjmę w prywatnej wiadomości:)

Na pewno nie jest to biografia pokroju "Steve'a Jobsa" Waltera Isaacsona, gdzie czytelnik przeżywa historię.
"Jednym kliknięciem..." jest książką wartą uwagi z innego względu. A mianowicie pod kątem nauki. Szczególnie polecam ją osobom planującym założenie własnej firmy, w tym przypadku okaże się bowiem bardzo przydatna.
Poza tym aspektem kilka ciekawych faktów o Amazonie oraz skupienie się na nim bardziej od strony księgarni internetowej niż sklepu wielobranżowego.
Książka warta przeczytania.

Poza tym aspektem kilka ciekawych faktów o Amazonie...

Nie będę kłamał, że to porywająca historia. Mimo wszystko cieszę się, że ją poznałem - informacje w niej zawarte mogą się przydać - szczególnie, gdy praca zawodowa łączy się z tematami tam wspomnianymi. Stoły z drzwi okazały się bardziej sprytnym zabiegiem marketingowym niż realną potrzebą. Mimo to warto poszukać w tej historii inspiracji dla siebie.

Fajna lekka książka, miło się ją czytało. Po jej przeczytaniu mam trochę wrażenie, że jest to forma ocieplenia wizerunku założyciela Amazona. Jeśli odejmę to wrażenie, to książka jest niezła i można ją przeczytać, ale chyba nie odmieniła znacząco mojego zdania o tej firmie.

• Audiobooki
  • Biografie