Magica sexualis. Okultyzm i magia seksualna

Tłumaczenie: Adrianna Wosińska
Wydawnictwo: Diamond Books
Magica sexualis. Mystic love books of black arts and secret sciences - Laurent Emilie, Nagour Paul
niqqa

W tej czy innej formie magia i okultyzm erotyczny od zawsze znajdywały swoje miejsce na kartach historii. Magica sexualis! Nie zna granic ani czasowych, ani terytorialnych. W niniejszej książce znalazły się symbole alchemiczne, charakterystyki talizmanów, osobliwe pentagramy, krzyże i gwiazdy oraz mnóstwo innych enigmatycznych zagadnień, które skłonią czytelnika do zastanowienia się nad faktycznym wymiarem magii seksualnej w życiu codziennym. Seks bowiem jest magią, a magia jest seksem. Gwiezdny pył składa się z drobinek seksu, a życie erotyczne kobiety i mężczyzny jest magią. Jedno warunkuje drugie. Tak samo, jak nie ma światła bez oczu, które mogłyby je oglądać, tak i nie ma seksu bez magii. Co przyciąga mężczyznę do kobiety? Co przyciąga jedną planetę do drugiej? Co sprawia, że obraca się Ziemia, a wraz z nią wszystkie ziemskie stworzenia?

źródło opisu: z okładki (fragment wstępu)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

12. Sny a magia seksualna
13. Zmysłowa muzyka i taniec
14. Chrześcijaństwo a magia seksualna
15. Mistyczne i seksualne rózności
16. Mistyczna filozofia stosunku.

Pozycja słaba, komercyjna, zawierająca informacje przekazywane raczej w postaci ciekawostek i powierzchownej wiedzy, niż solidnego studium problematyki. Dla osób kompletnie nie zaznajomionych z magią, okultyzmem chcących poszerzyć swoją wiedzę związaną z magią seksualną, ale na zasadzie informacji kulturowych, folklorystycznych, ciekawostek poznawczych.