Zgłosuj na książki roku 2017

Poza miotłą. Rozmyślania o filozofii wicca

Tłumaczenie: Enenna, Morven
Wydawnictwo: Whyte Tracks ApS
wicca, czarostwo
Beheritha

"Poza Miotłą" wydano po raz pierwszy jako kompilację artykułów z magazynu "Wiccan Rede". Przetłumaczono je na holenderski i wydano w formie książki w 1982 roku. W owym czasie praktycznie nie było książek o wicca dostępnych po holendersku i niewiele osób wiedziała cokolwiek o tej "nowej" religii. Morgana napisała wstęp do wicca ze szczególnym naciskiem na stojącą za nim filozofią w postaci...

Morgana napisała wstęp do wicca ze szczególnym naciskiem na stojącą za nim filozofią w postaci cyklu ośmiu artykułów. Omawiając takie ważne tematy jak biegunowość, Potrójna Bogini, Bóg i żywioły. Morgana przedstawia wicca w sposób jasny i przyjazny dla czytelnika. To wspaniałe wprowadzenie dla początkujących, jak również przydatne źródło informacji dla tych, którzy czują potrzebę podbudowy filozoficznej

źródło opisu: Whyte Tracks ApS, 2012

źródło okładki: http://www.whytetracks.eu.com/pozamiotla.html