Elementy rytuału. Powietrze, woda, ogień i ziemia w wiccańskim kręgu

Tłumaczenie: Olga Stefańska
Wydawnictwo: Caridwen
Elements of ritual. Air, Fire, Water and Earth in the Wiccan Circle
wicca, magia, okultyzm, rytułał
She-wolf

"Elementy rytuału" Deborah Lipp traktują rytuał w wyjątkowy sposób. To czarostwo dla średnio zaawansowanych - dosłowne i wyszukane - napisane przez doświadczoną Arcykapłankę. Jeśli chcesz poznać szczegóły każdego kroku rytuału, dowiedzieć się jak pisać swój własny bardziej efektywny i satysfakcjonujący rytuał, zapoznać się w pełni z żywiołami i rolą, jaką odgrywają w każdym stadium rytuału - ta książka jest przewodnikiem dla ciebie. Znajdziesz w niej mnóstwo praktycznych wskazówek, jak coś robić i jak nie robić, i również sporo ezoterycznych, trudnych do odszukania informacji. Wiele książek przedstawia jak narysować krąg, ale ta wyjaśnia po co to robić. Kiedy już skończysz lekturę "Elementy rytuału", będziesz wiedział/a co oznacza każdy krok ceremonii zakreślania kręgu, dlaczego wykonuje się go właśnie tak oraz co się dzięki niemu osiąga. Mając tę wiedzę z wiarą można tworzyć swoje własne rytuały, używając solidnych, magicznych, teologicznych i pragmatycznych zasad oraz uniknąć powszechnych błędów.

źródło opisu: wydawnictwo Caridwen, 2007

źródło okładki: http://www.starysklep.vel.pl

ag0701 | 2015-05-17

Rewelacyjna - tak, to dobre określenie. W przeciwieństwie do większości książek o Wicca na polskim rynku, ta jest napisana przez osobę, która wie, o czym pisze - Deborah Lipp jest gardneriańską Arcykapłanką. Ponadto nie znajdzie się tu nudnych i powielanych opisów o świętach i Bogach. To nie tylko książka o rytuale - nie. Rytuał jest tu bazą, wokół której powstają szersze rozmyślania o filozofii i teologii Wicca. I to słuszne, bo Wicca jest ortopkrasyjna, a więc praktyka, zbudowana wokół rytuału, jest podstawą tej religii. Szczerze polecam!

Bura | 2015-05-11
Dziejba | 2014-10-09