Wprowadzenie do magii

Wydawnictwo: Ars Scripti 2
Magika kak sistema
83-917774-8-0
Daniel

Przyszedł czas, że wielkie tajemnice będą głoszone na dachach domów całego świata. Aby uruchomić moc i spowodować, by podjęte działania odniosły skutek, trzeba przestrzegać rytuałów i umiejętnie posługiwać się magicznymi narzędziami. Autor, w oparciu o materiały Zakonu Złotego Brzasku, uchyla rąbka tajemnicy zapisanej przez A. Crowley’a i innych wielkich magów. Sam praktykuje magię od wielu lat. Ich wiedza przekazana została teraz do Twojej dyspozycji drogi Czytelniku, abyś i Ty mógł doświadczyć niezwykłych możliwości. A oto, co o tej książce napisał sam Autor:

„Nie mam nadziei na to, że zadowolę prostaków oczekujących, że jedną dwudziestą trzecią częścią swego mózgu za jakikolwiek czas będą w stanie pojąć to wszystko, zrozumienie czego zajęło mi 12 lat. Mogę tylko dodać, że tych moich zapisków nie udało się nikomu zrozumieć bez własnych doświadczeń (...). Poznawszy jednak na przykład radość z odkrycia powiązań między cyframi 131 i 480 poprzez liczbę 15, prawdziwy adept zrozumie, o czym tutaj mówiłem. Dalej zaś cała Droga polega na jego własnej pracy i będzie to, co ważniejsze, Droga rezultatów. Tak więc zakończę: Benedictus sit Dominus Deus Noster qui nobis dedit Scientiam Summam. Amen!

Daniel | 2011-08-11
Przeczytana: 20 lipca 2011

Czy istnieje we wszechświecie piąta siła, która wpływa na nasze życie? "Wprowadzenie do magii" udowadnia, że zdecydowanie tak. Ten podręcznik elementarnych technik, praktyk, rytuałów i zasad rządzącymi światem magii jest skonstruowany w sposób bardzo praktyczny - warstwa nudnego filozofowania została ograniczona tylko do niezbędnego minimum we wstępie. Dalej mamy typowo podręcznikowe wskazówki i informacje niezbędne do wykonania odpowiednich rytuałów magicznych.

Autor opiera się przede wszystkim na naukach Zakonu Złotego Brzasku, szalenie kontrowersyjnej postaci jaką był mag A. Crowley, żydowskiej kabale i elementach popularnej ezoteryki. Cała ta mieszanka daje wybuchowe, spektakularne efekty, a całość wygląda niezwykle profesjonalnie przez co czytelnik nabiera zaufania do tej publikacji i autora, który traktuje temat prawdziwych czarów niezwykle poważnie.

Pierwszy tom poradnika przeprowadza nas od stopnia inicjanta, przez zelatora (czyli kabalisty) do teoretyka. Jest to połowa...

Mashio | 2013-04-12

Świetna książka^^. Informuje czytelnika o historii magii jak i uczy
go jak zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia. Puki co przestałem
ją czytać, jednak przystąpię ponownie do inicjacji by zgłębić kolejne
tajniki jakie owa książka oferuje^^.

tomollino | 2014-09-04
chochlik_pl | 2013-10-07