Studia nad żydofilią

Wydawnictwo: Von Borowiecky
o77

Sprawa zwrotu majątków, oskarżenia o antysemityzm powiązane z prześladowaniem osób i instytucji gospodarczych nie akceptujących tzw. poprawności politycznej. Działania pozaprawne i krucjata przeciwko swobodom gwarantowanym przez Konstytucję Rzeczypospolitej. Wszystkie te działania podyktowane są chęcią ograniczenia wolności słowa, wprowadzenia cenzury i powrotu do ustroju totalitarnego.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.vb.com.pl/sklep/publicystyka...(?)

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl

Przemysław Zyra | 2016-02-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 12 lutego 2016

Zasiadając do książki spodziewałem się własnie tytułowych studiów nad żydofilią (autor tłumaczy, że miłość do żydów nie zawsze oznacza sympatię dla innych ludów semickich - stąd słowo). Tytuł książki jest jednak zaczerpnięty z jednego spośród opublikowanych artykułów. Za książkami, które zbierają w sobie publikowane wcześniej artykuły, nie przepadam. Ale fakt, że były one publikowane wiele lat temu sprawił, że nie miałem okazji wcześniej ich przeczytać.

Wspomniane treści luźniej lub ściślej wiążą się z tematami żydów, Jedwabnego, roszczeń w stosunku do Polski. Płynny i kąśliwy język autora jest intelektualną rozrywką i chętnie będę sięgać po inne jego publikacje. Liczę jednak, że choć część z nich będzie publicystycznymi opracowaniami a nie zbiorami artykułów.

Konkwistadorrr | 2014-05-04
Przeczytana: 2005 rok

S. Michalkiewicz ma to do siebie, że pisze o bardzo poważnych sprawach dotyczących Polski współczesnej, ale robi to w taki sposób, że człowiekowi nie schodzi z ust uśmiech. Chodzi mi o to, że potrafi w sposób humorystyczny przedstawić pewne ponure zagadnienia dzięki temu człowiek masz szanse poznać te tematy w bardzo przystępnej formie. Ciężko mi to ubrać w słowa - po prostu świetny styl pisania, bez żadnego pseudointelektualnego zadufania. O nie, tego tu nie ma.
Co do samej książki to jest ona bardzo krótka, format niczym zeszyt uczniaka, ale treści już bardzo nie lekkie. To felietony, głównie dotyczące najnowszych stosunków polsko-żydowskich, a konkretnie o problematyce zwrotów jakich domagają się Żydzi. Nie wchodzę tu głębiej w ten temat, wystarczy tylko przeczytać o jakich absurdach (oby tylko na tym się to kończyło, ale nie!) autor pisze. Nie wygląda to dobrze, ale warto znać temat by wiedzieć co tą biedną Polskę jeszcze czeka jeżeli dalej rządzić będą tacy co to rządzą od...

Krzysiek | 2017-04-03
Przeczytana: 19 marca 2017

Pan Michalkiewicz jest doskonałą odtrutką na ten cały badziew michnikowszczyzny. Jego felietony zachęcają do samodzielnego myślenia i widzenia rzeczy inaczej, niż chcieliby to treserzy z "Wyborczej". I uczy, jak nie być na własne życzenie ofiarą rasizmu. Bo czymże jest wywyższanie się, szermując m.in. na lewo i prawo łatką antysemityzmu, jednego narodu nad resztą świata, jak nie rasizmem? Dobrze, że są jeszcze autorzy tej klasy co Stanisław Michalkiewicz, którzy swoim odważnym głosem nie pozwalają bandzie złodziei rozkraść Polski do końca.

Krzysztof1993 | 2015-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2015

Kolejny już raz najlepszy polski publicysta, Stanisław Michalkiewicz, ujawnia obłudę, absurdy i podwójne standardy. Tym razem „oberwało się” Żydom.

Środowisko żydowskie cechuje się widoczną aktywnością na polskim poletku. Prym w reprezentowaniu ich interesów wiedzie „żydowska gazeta dla Polaków”. Nie trzeba być specjalnie zorientowanym, by wiedzieć, jaką określam takim mianem. Ów kolektyw, nawiasem mówiąc, trafne słowo, prowadzi jawne działania zewnętrzne i wewnętrzne przeciwko interesowi Polski oraz próbuje w ohydny i niesprawiedliwy sposób zakorzenić w nas poczucie winy za holokaust. Źródłem motywacji mogły być słowa Israela Singera, sekretarza Światowego Kongresu Żydów, który w 1996 roku groźnie zapowiedział, iż Polska będzie „upokarzana na arenie międzynarodowej”, jeśli nie zadośćuczyni majątkowym roszczeniom strony żydowskiej.

Należy jednak wiedzieć, że jest to sprawa nader delikatna, zważywszy na – wszystkim znane – wydarzenia z historii i jak dziś łatwo być oskarżonym o...

Imachuemanch | 2013-08-12

Zbiór felietonów dotyczący poważnego zagadnienia "przemysłu holocaustu" uprawianego dziś na świecie oraz o wiele ważniejszego tematy pasożytnictwa go dotyczącego. Pisane "na gorąco", po latach zachowują aktualność. Znany, niezmienny od lat i humorystyczny język autora sprawiają też, że o tych ciężkich tematach czyta się przyjemnie.

MrBeholder | 2015-08-13

"Nieobecność jest wyższą formą obecności" - cytat idealnie obrazuje problematykę która przyświecała wszystkim tutaj zawartym felietonom. Jest to bardziej zbiór felietonów autorstwa Stanisława Michalkiewicza, niż konkretna książka jednak warta swojej ceny. Dla fanów jego twórczości pozycja obowiązkowa.

boroowa | 2014-08-19

Cała prawda, która jest niewygodna dla środowisk nieprzyjaznym Polsce i Polakom

Paweł | 2016-09-30
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

czyta się szybko, aczkolwie serce pęka, jak się czyta takie prace.

Szymon S | 2017-09-02
Na półkach: Felietony, Przeczytane