Postkomunikatywna dydaktyka języków obcych w dobie technologii informacyjnych. Teoria i praktyka

Wydawnictwo: Fraszka Edukacyjna
poradniki

ze wstępu Autorki: Książkę tę adresuję do nauczycieli języków obcych i studentów, którzy chcą się dowiedzieć, co glottodydaktyka proponuje dziś, ponad 30 lat od wprowadzenia metody komunikatywnej. W ostatnich latach pojawiło się wiele publikacji zawierających krytyczną refleksję stosowanego obecnie modelu nauczania języków obcych. W mojej książce odwołuję się do nich, ale nie ograniczam się li tylko do teorii. Jest jej tyle, ile potrzeba, aby zrozumieć konieczność i kierunek proponowanych rozwiązań. Omawiając je, odwołuję się do przedstawionych wcześniej koncepcji teoretycznych. Czytelnik widzi więc, jak idee dydaktyki konstruktywistycznej znalazły zastosowanie w konkretnym projekcie internetowym lub na lekcji.

jagienka777 | 2012-02-02
Przeczytana: kwiecień 2012