Liczby nie wiedzą, skąd pochodzą. Przewodnik po metodologii i statystyce nie tylko dla psychologów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
oddajmojekredki

Studenci nauk społecznych i humanistycznych wreszcie doczekali się podręcznika ze statystyki napisanego specjalnie dla nich. Publikacja ma charakter przewodnika, który przedstawia metodologię i statystykę w sposób atrakcyjny, często dowcipny, a przede wszystkim zrozumiały dla „humanistycznego umysłu”. W przystępny sposób opisuje cały proces prowadzenia badań empirycznych - poczynając od tego,...

W przystępny sposób opisuje cały proces prowadzenia badań empirycznych - poczynając od tego, skąd się biorą pomysły na eksperymenty, poprzez opis metod badawczych i metod statystycznej analizy danych, a kończąc na zasadach pisania raportu z badań.
Autorzy przewodnika nie założyli żadnego poziomu przygotowania matematycznego Czytelnika, dlatego każdy wzór i symbol jest szczegółowo opisany, a wszystkie najważniejsze terminy statystyczne i związki między nimi szczegółowo wyjaśnione.

źródło opisu: http://www.wydawnictwokul.lublin.pl/sklep/product_...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwokul.lublin.pl/sklep/product_...»

| 2016-11-09

Krótko mówiąc, idiotoodporny, łopatologiczny podręcznik do metodologii i statystyki. W dodatku miejscami całkiem zabawny. Nie da się go nie docenić.

żabot | 2013-04-13
Przeczytana: 2012 rok

Świetna ksiązka dla tych, którzy muszą wejść w tematykę statystyki a na samą myśl dostają alergii. Pierwszy matematyczny wzór dopiero w okolicy strony dwusetnej! Napisana lekko i konkretnie, wreszcie wiele zrozumiałem z podstaw statystyki.
Niestety książka ma dwa mankamenty. Pierwszy praktyczny - księga wydrukowana na grubym papierze i trudno ją traktować jako podręcznik do zabrania w podróż. Po prostu cegła i to duża. Drugi to ... niestety błędy. Nie ma ich wiele, sporo poprawiono w stosunku do pierwszego wydania (miałem okazję porównać), ale uwazny czytelnik (nawet taki laik jak ja) moze te błędy przy uważnej lekturze wyłapać. POLECAM!

pwozny | 2017-10-11

W przejrzysty sposób opisane zagadnienia statystyczne. Niezwykle pomocna mi na studiach z Psychologii

Pełną wersję książki można bezpłatnie pobrać z oficjalnego i legalnego źródła pod poniższym odnośnikiem:

Dudzio | 2018-12-10
Na półkach: Przeczytane, Psychologia