W duchu Szalonego Konia? Materiały z konferencji naukowej Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian

Cykl: Biblioteka "Tawacinu" (tom 35)
Wydawnictwo: TIPI
9788391926468
Indianie
popularnonaukowa

W dniu 19 października 2007 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się konferencja naukowa poświęcona tubylczym Amerykanom "W Duchu Szalonego Konia?". Konferencja ta pozwoliła nam nieco szerzej spojrzeć na niektóre historyczne oraz wiele współczesnych aspektów indiańskiej rzeczywistości w odniesieniu do dzisiejszych relacji Indian ze światem białych oraz pomiędzy nimi samymi. Nie mam jednak żadnej wątpliwości, że dalej będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, czy można było budować świat kiedyś i dzisiaj w Duchu Szalonego Konia? (ze wstępu).

źródło opisu: Wydawnictwo TIPI, 2009

źródło okładki: http://www.tipi.pl