83-11-06649-3
Justyna

Zegarowy mechanizm bomby lotniczej umieszczonej na platformie ciężarówki zaczyna działać... W szoferce znajduje się kolega i ukochana dziewczyna. Bomby nie można wyrzucić, bo ulicą pełną gruzów przechodzi właśnie stara kobieta... Oto jeden z epizodów saperskiej służby tytułowego bohatera książki, służby, z której wiele lat po wojnie pozostały tylko wyrzuty sumienia i poczucie życiowej porażki. Adam, ciężko ranny w wypadku samochodowym.

źródło opisu: Fragment opisu

źródło okładki: Fotografia własna