Ilustrowany atlas ptaków

flora i fauna
Serenada

źródło okładki: Praca własna

Serenada | 2012-12-07

Niewielki format umożliwia zabranie książki prawie wszędzie, mieści się w małej torebce. Zawsze mam ją ze sobą, bez względu, na to, czy idę na spacer do lasu, na pływalnię czy do sklepu. Ptaki są przecież wszędzie!
Atlas opisuje wszystko krótko, konkretnie i treściwie. Jak dla mnie, trochę za zwięźle; marzę o dłuższych, bardziej szczegółowych opisach, o jakiejś ciekawostce, perełce.
Ilustracje są bardzo ładne, kolorowe, wiernie oddają rzeczywisty wygląd ptaków. Jak widać, wydawnictwo Buchmann dba o oprawę graficzną swoich książek. To miła niespodzianka, bo obrazki w atlasach bywają bardzo mylące.
Szkoda też, że w książce brak jest opisu kruka. Zdaję sobie oczywiście sprawę, iż ich liczebność spada z roku na rok - ale to nie powód, aby nie pokazywać ptaka! Kruk jest przecież pięknym stworzeniem, polującym na gołębie, które każdego dnia brudzą nam samochody, tarasy oraz balkony.
Mimo wszystko dobrze oceniam książkę. Może nie jest dobra jako lektura na długie wieczory, ale i...