Ilustrowany atlas ziół

Wydawnictwo: Buchmann
9788376702094
albumy
Serenada

W ciągu ostatnich kilkunastu lat obserwuje się modę na leczenie ziołami i zdobywanie wiedzy na ten temat. W XXI wieku człowiek na powrót dostrzega potrzebę częstszego kontaktu z naturą. Prezentowany atlas ziół zawiera przegląd stu popularnych roślin leczniczych oraz wiadomości dotyczące przyrządzania leków ziołowych. Atlas jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników ziół, także niemających...

Prezentowany atlas ziół zawiera przegląd stu popularnych roślin leczniczych oraz wiadomości dotyczące przyrządzania leków ziołowych. Atlas jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników ziół, także niemających fachowego przygotowania botanicznego. Każdy z rozdziałów, dotyczących poszczególnych roślin, prezentuje przede wszystkim wiedzę praktyczną. W pierwszej kolejności podany jest krótki opis rośliny, następnie najbardziej istotne cechy przydatne w rozpoznawaniu w terenie. Dzięki przejrzystemu układowi, bez trudu można odnaleźć poszukiwany gatunek.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/