Strażnik piramidy

Wydawnictwo: Czytelnik
starożytność, Egipt, faraon, piramidy
historyczna
lech

Ktoś, kto zakwalifikował tę książkę do kryminałów i dreszczowców, chyba jej nie czytał. Jest to bardzo dobra powieść dla młodzieży, która dzieje się współcześnie i w starożytnym Egipcie, kiedy budowano piramidy w Gizie. Trzyma w napięciu, ale naprawdę nie jest kryminałem!!! Można się z niej wiele dowiedzieć o budowaniu piramid, życiu w czasach Cheopsa i Chefrena oraz o wierzeniach staroegipskich. Polecam.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Dobrze się to czyta w zimowy wieczór. Lekkie, miłe i przyjemne.

Rosalia_de_Castro | 2014-11-08
Na półkach: Przeczytane, E-booki, 2014
Przeczytana: 07 listopada 2014

Powieść zdecydowanie dla młodzieży lubiącej książki podróżnicze, której akcja toczy się pod koniec lat 60. Akcja przenosi nas do Egiptu, gdzie bohater stara się odkryć tajemnicę piramidy Chefrena. Dla mnie zdecydowanie miły przerywnik pomiędzy lekturami, poza tym książka napisana dość porządnie, z dbałością o szczegóły i odesłaniami do innych książek o tej tematyce.

pyzulka89 | 2017-08-25

Nie za długa opowieść o starożytnym Egipcie. Plusem jest wprowadzenie kilju faktów, powołanie na znanych badaczy, wprowadzenie nazewnictwa staroegipckiego.

piterrmerr | 2017-11-11
Przeczytana: 1985 rok