Nagła śmierć kibica

Seria: Seria z Jamnikiem
piotrex

Kryminał, troszkę w stylu Sherlocka Holmesa. Podczas towarzyskiego spotkania przy brydżu nagle umiera jeden z gości. Milicja musi ustalić, czy to nieszczęśliwy wypadek, czy morderstwo. Jeśli morderstwo, to zabójcą był ktoś z obecnych na spotkaniu. Kto miał powody? W śledztwie okazuje się, ze prawie każdy uczestnik spotkania miałby powód, aby zabić docenta. Jak poradzi sobie ze sprawą milicja? Jakże zaskakujące może być rozwiązanie!

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Bartlox | 2018-06-12

Śmiało mogę się dołączyć do osób piszących entuzjastyczne teksty na temat taj powieści. Wciągająca historia, ciekawa galeria postaci, wiarygodnie budowany wizerunek osoby, wokół której kręci się cała ta opowieść. Ciekawe, że Eigey, robiąc z Lechnowicza prawie totalnego s****syna, jednocześnie konsekwentnie oczyszcza go z największej zbrodni, jakiej może się dopuścić Polak - kolaboracji z Gestapo. Zasygnalizowana jest także ciemność czasów stalinizmu. Naprawdę wsiąkamy w tą książkę, naprawdę cieszymy się nią. Czuć ludzi, czuć miasto (gdy postacie spotykają się w knajpkach to serio jesteśmy tam z nimi). Minusy? Para głównych śledczych nie budzi sympatii, mimo, że są pomyśleni jako jednoznacznie pozytywne postacie.

Jeżeli masz przeczytać jeden PRLowski kryminał, to niech to będzie ten.

annakk | 2011-01-13

Niech Kellermany, Browny i Krajewskie się chowają!Mogą się tylko uczyć od Edigeya!To niesamowite książki pisane 30-40 lat temu, a zachwycają! Czasami jakieś wtręty ideologiczne są ale tylko dodają uroku i śmieszą!Czyta się świetnie!
Co ciekawe bardzo trudno dostać te książeczki w bibliotece (mała forma kieszonkowa sprawia, że idealnie pasują do torebki i można je czytać nawet na stojąco w komunikacji miejskiej:)
Pozostają antykwariaty. Ja je kupuje w antykwariacie na Żoliborzu, za 1 zł albo na allegro.
Muszę skompletować wszystkie, a mam już połowę!

wojciche | 2012-07-01
Przeczytana: kwiecień 2012

Swietny kryminał przez duże K. Jednak i polacy mogą pokazac jak może świetnie wygladać zagadka w czasch PRLu.

Polecam

nikaahonen | 2017-10-29