Asertywność. Sięgaj po to, czego chcesz, nie raniąc innych

Tłumaczenie: Maciej Adam Michalski
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Your perfect right. A guide to assertive living
978-83-7489-395-4
zachowanie, asertywność
poradniki
Pistacia

Nowe dziewiąte wydanie BESTSELLERA, który sprzedał się w ponad milionowym nakładzie. To książka, która zapoczątkowała rewolucję w relacjach partnerskich; zalecany przez psychologów najbardziej kompletny, praktyczny i kompetentny kurs ćwiczenia asertywności. Niniejsze wydanie zostało poszerzone o nowe zagadnienia: podejmowanie decyzji, aby wyrazić siebie, wyrażanie gniewu, leczenie lęków. Dodatkowo Czytelnik znajdzie w książce DZIENNIK INDYWIDUALNEGO ROZWOJU, będący ważnym narzędziem w programie osobistego rozwoju.

Co zrobić, gdy:
jesteś świadkiem ściągania na egzaminie, który może zostać przez to unieważniony dla wszystkich?
szef nadmiernie angażuje cię w dodatkową pracę po godzinach?
podczas seansu w kinie przeszkadzają ci głośni sąsiedzi?

źródło opisu: www.gwp.pl

źródło okładki: www.gwp.pl

Monika | 2019-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2019

Asertywność to podstawowa umiejętność komunikacji. Bycie asertywnym oznacza, że wyrażasz się skutecznie i bronisz swojego punktu widzenia, a jednocześnie szanujesz prawa i przekonania innych.

Asertywność może również pomóc zwiększyć poczucie własnej wartości i zdobyć szacunek innych. Może to pomóc w zarządzaniu stresem, szczególnie jeśli masz tendencję do przyjmowania zbyt wielu obowiązków, ponieważ trudno ci odmówić.

Niektórzy ludzie wydają się z natury asertywni. Jednak jeśli nie jesteś jednym z nich, możesz nauczyć się tej umiejętności. Doskonałą lekturą, która pomoże nam nabyć umiejętność zdrowego wyrażania siebie oraz budowania pozytywnych relacji z innymi jest książka - ASERTYWNOŚĆ Sięgaj po to, czego chcesz, nie raniąc innych - Michaela Emmonsa i Roberta Albertia.

Według nich bycie asertywnym opiera się na wzajemnym szacunku, jest to skuteczny i dyplomatyczny styl komunikacji. Bycie asertywnym pokazuje, że szanujesz siebie, ponieważ jesteś gotów bronić swoich...

Northman | 2019-02-05
Przeczytana: 29 stycznia 2019

Asertywnie.

Asertywność - umiejętność istotna, przydatna, a także konieczna do opanowania. Przy tym wcale nie jest ona łatwa do osiągnięcia, a także do stosowania w praktyce. No ale w końcu nic co jest ważne nie przychodzi łatwo.

Autorzy niniejszej książki skupiają się na kolejnych stronach nawet nie tyle na samej istocie asertywności, co na aspektach związanych z jej kształtowaniem w samym sobie oraz na jej stosowaniu w praktyce. W kontekście kształtowania w sobie tej cechy niezbędny jest pewien świadomy dialog z własnym wnętrzem, praktyczne zastosowanie zaś nabytej już cechy wiąże się z wieloma zagadnieniami, jak konieczność pogodzenia dobra własnego z nie ranieniem innych, czy budowanie na bazie asertywności prawidłowych relacji z innymi. Całość zagadnienia nierozerwalnie jest kolei z związana z umiejętnością rozgraniczenia asertywności od pewnej stanowczości czy nawet agresywności w obyciu, a także pewności siebie od, chociażby, zwykłej bezczelności.

Temat jest szalenie...

Patrycja | 2017-11-14
Na półkach: Przeczytane, Zwykłe
Przeczytana: 17 listopada 2017

Teoria, brakuje mi przykładów działania, metod.

Adam | 2017-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Książka dla osób kompletnie zielonych w kwestii asertywności. Takim osobom powinna się bardzo spodobać ponieważ temat potraktowany jest bardzo obszernie i dokładnie. Jednak jeśli ktoś czytał coś innego, to tu nie odnajdzie nic odkrywczego.

Łukasz Bartkowski | 2016-10-13
Przeczytana: 13 października 2016

Książka opisała wszystko poglądowo, lecz brakowało mi konkretnych metod działania, jakie poznałem w innych książkach. Jako dodatkowa wiedza o asertywności - jak najbardziej, zawsze można się nauczyć nowych rzeczy, jednak traktowałbym ją jako właśnie dodatek, aniżeli kompletny podręcznik asertywności. Jestem trochę zawiedziony zważywszy na fakt, że autorzy książki od wielu lat zajmują się nauczaniem asertywności.

| 2016-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2016

Uważam, że ta książka byłaby idealną propozycją dla kogoś kto ma trudności z wyrażaniem siebie,radzeniem sobie ze złością i emocjami, czyli ogólnie z asertywnością. Ja osobiście nie znalazłem w niej nic szczególnego, poza kilkoma ciekawymi akapitami, które dały do myślenia.

Hanula | 2012-06-26
Przeczytana: 24 czerwca 2012