Wojenne losy Niemca i Polki w Gdańsku

Tłumaczenie: Henryk Kleinzeller
Wydawnictwo: Marpress
Kriegsschicksale von Franz und Klara aus Danzig

Dwujęzyczna (polsko - niemiecka) książka wspomnieniowa o przeżyciach dorastających dzieci – Niemca i Polki w Gdańsku, w ich „małej ojczyźnie”, z której musieli uciekać w wyniku wojennych zniszczeń. Po latach Franz, narrator pierwszej części książki, mieszkający w Berlinie, odwiedza Gdańsk i znajome ulice. Konfrontuje wspomnienia z dzieciństwa z rzeczywistością Polski lat 70. Spotyka Klarę,...

Po latach Franz, narrator pierwszej części książki, mieszkający w Berlinie, odwiedza Gdańsk i znajome ulice. Konfrontuje wspomnienia z dzieciństwa z rzeczywistością Polski lat 70. Spotyka Klarę, między ich rodzinami zaczynają budować się więzy.
W drugiej części Klara, ze swojego punktu widzenia opisuje lata wojenne.

źródło opisu: Marpress, 2010

źródło okładki: http://www.marpress.pl/?p=productsMore&iProduct=232

basiekch | 2013-01-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, II W. Ś.

W niedługim czasie na pewno czeka mnie spacer ulicami opisywanymi w książce przez autora... Zawsze warto wiedzieć co działo się w miejscu, które się kocha.

książkoholik | 2012-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2012