Warsztaty Szamańskie

Wydawnictwo: JK
poradniki

Co robić pod gołym niebem i na gołej ziemi, aby otworzyć swój umysł na to, co nieznane. Kim są szamani?, neoszamanizm, indiańska łaźnia, chodzenie po ogniu, podróże przy bębnie, kręgi, kadzidła, kolory.

Książka ta – jak sam autor zaznaczył – jest „praktycznym, terenowym podręcznikiem” i jako taki spełnia swoją rolę w stu procentach. Rytuały, mające na celu szeroko rozumiane „oświecenie” i „oczyszczenie” uczestnika oraz rozbudzenie w jego umyśle ukrytych zdolności, opisane są dokładnie i przejrzyście, w sposób zachęcający do natychmiastowego wypróbowania – aż chciałoby się wyruszyć z autorem w tę fascynującą podróż. Dla pocieszenia dodam, że – jeśli ktoś za „biwakami” nie przepada - niektóre z tych szamańskich praktyk możemy przeprowadzić w zaciszu własnego domu – jak na przykład „płukanie jelit”, którego prozdrowotne skutki zachwala pan Wojciech Jóźwiak. Natomiast tych, którzy regularnie wydają pieniądze na saunę, na pewno ucieszy fakt szczegółowej instrukcji w jaki sposób urządzić sobie saunę (nazwaną tu „indiańską łaźnią”) samodzielnie i całkowicie za darmo. Mimo, że pod względem naukowym książka może się wydawać mało wiarygodna (występują tu dość kontrowersyjne opinie, jak...

dontbother | 2015-09-25
Psychoactive | 2014-06-25