Kodeks młodego samuraja

Wydawnictwo: Diamond Books
8389332094
poradniki

Autor przedstawia swój obraz idealnego samuraja, zawsze wiernego rycerskim zasadom i żyjącego ciągle w cieniu śmierci. Ale w przeciwieństwie do dawnych kodeksów, układanych przez władców na użytek poddanych, Budo shoshinshu pisane jest z pozycji wasala i skierowane do ludzi tego samego stanu. Warto podkreślić ludzi młodych, żyjących w okresie pokoju, z dala od zgiełku pól bitewnych, w czasach, w których wojownik coraz bardziej stawał się urzędnikiem. Klasyka japońskiej myśli bushido.

Trithemius | 2016-07-09
RudyDziobak | 2015-04-09