Tarok wróżebny i wizyjny

Okładka książki Tarok wróżebny i wizyjny Wojciech Jóźwiak
Okładka książki Tarok wróżebny i wizyjny
Wojciech Jóźwiak Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2007-01-01
2007-01-01
978-83-88351-59-4
tarok tarot astrologia wróżby wróżenie karty magia

Okładka książki Trans/wizje nr 2 Kathy Acker, Dariusz Brzostek, Wojciech Jóźwiak, Thomas Ligotti, Gustav Meyrink, Alan Moore, Redakcja pisma Trans/wizje, Kamil Sipowicz
Trans/wizje nr 2 Kathy Acker, Darius...
Okładka książki Trans/wizje nr 3 Carl Abrahamsson, Patryk Balawender, Dariusz Brzostek, Olga Drenda, James Fadiman, Paweł Frelik, Krzysztof Grudnik, Mateusz Janiszewski, Wojciech Jóźwiak, Filip Kozłowski, Maciej Lorenc, Oskar Majda, Gustav Meyrink, Dariusz Misiuna, Eryk Mruk, Redakcja pisma Trans/wizje, Tomasz Stawiszyński, Konrad Szlendak, Aldo Vargas-Tetmajer
Trans/wizje nr 3 Carl Abrahamsson, P...

Jak dla mnie, jedna z podstawowych pozycji w biblioteczce poważnego tarocisty.

Jak dla mnie, jedna z podstawowych pozycji w biblioteczce poważnego tarocisty.

Książka rewelacja. Przeczytałam wiele razy, a właściwie to czytam wybrane fragmenty od 11 lat, bo tyle ją posiadam.
Została napisana z myślą o początkujących miłośnikach, bardzo przystępnym i jasnym językiem.
Wojciech Jóźwiak zaczyna od krótkiej historii kart tarota, kiedy i gdzie zostały wynalezione, kiedy odkryte dla okultyzmu i komu zawdzięczamy jego popularność.
W dalszej części znajdziecie w niej opisy kolejnych kart tarota, wyjaśnienia, co dana karta znaczy i z czym należy ją kojarzyć oraz jej znaczenie zależnie, w zależności od tego, na którym miejscu w rozkładzie się znajduje.
Autor przedstawił także jego własne doświadczenia i poszukiwania w tych obszarach, gdzie tarot styka się z szamanizmem. Dodał także rozdział o tym, jak jak małe arkana łączą się z innymi systemami znaczeń: z zodiakiem, z astrologią harmoniczną, z planetami i sakramentami oraz z enneagramem.
Z uwagi na całokształt bardzo serdecznie polecam.

W...

• 🔮 Okultyzm, magia, ezoteryka itp.
  • Tarot/Tarok
  • Przed 2011; 2011; 2012 r.
  • Moje półkowniczki
  • Occulta - wróżbiarstwo i dywinacja
  • Psychologiczne/parapsychologiczne

Dodaj cytat z książki Tarok wróżebny i wizyjny