Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym

Okładka książki Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym
Grażyna Jagielska Wydawnictwo: Znak literatura piękna
208 str. 3 godz. 28 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Znak
Data wydania:
2013-01-07
Data 1. wyd. pol.:
2013-01-07
Liczba stron:
208
Czas czytania
3 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-240-2118-5
Tagi:
literatura polska miłość korespondent wojna

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Gdy dopadają macki wojny



5772 669 447

Oceny

Średnia ocen
7,1 / 10
1324 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
840
127

Na półkach: ,

Byłam niesprawiedliwa. Zaszufladkowałam tę książkę zanim ją przeczytałam. Może to ta okładka? (Wiem, nie ocenia się książki po okładce.) Może wizyta autorki w telewizji śniadaniowej? (Można oceniać autora na podstawie sposobów, w jaki promuje swoje dzieło?)

Spodziewałam się tanich chwytów, łzawej papki dla niewymagających czytelników. Nie wierzyłam, ze można napisać dobrą książkę na tak osobisty temat. Tylko najlepsi mogą sprostać temu wyzwaniu.

To miała być lektura z gatunku tych wstydliwych- przeczytam, ale obnosić się z tym nie będę. Jak tu się przyznać, że podglądało się kogoś, komu właśnie rozpadła się misternie budowana stabilność. Jakaś kobieta postanowiła się odsłonić w chwili największej słabości, opowiedzieć o tym, co zwykle chroni się przed ciekawskimi spojrzeniami. Nie sprostała wymaganiom, które postawiło przed nią życie, nie poradziła sobie. Dlaczego więc chce, żebyśmy się o tym dowiedzieli?

"Miłość z kamienia" jest częścią terapii Grażyny Jagielskiej. Autorka opowiada o tym, jak trafiła do kliniki psychiatrycznej z objawami stresu bojowego. Powoli analizuje swoją przeszłość i szuka przyczyny tego, co się stało.

Marzyła o życiu pełnym przygód i wspaniałych podróży u boku mężczyzny, który podzielał jej pasje. Tymczasem wszystko potoczyło się inaczej.
Wojciech Jagielski został korespondentem wojennym, a jego żona stworzyła dom, do którego wracał z niebezpiecznych podróży. Nikt jednak nie przewidział, że nieustanny strach o męża sprawi, że Jagielska straci kontrolę nad własnym życiem. We wnęce między między pokojem i kuchnią czekała ciągle na telefon:

"Czekałam aż ktoś do mnie zadzwoni i powie, że to już koniec. Nie chodziło mi o to, żeby to był szczęśliwy koniec, tylko jakikolwiek. Myślę, że czasem można chcieć już tylko, żeby coś się skończyło, obojętne jak."

"Miłość z kamienia" to książka podwójnie intymna. Po pierwsze dlatego, że autorka opowiada o swojej chorobie, ale pewnego rodzaju intymność wynika także z tego, że Jagielska wprowadziła postać Lucjana, który staje się jej powiernikiem. Czytelnik jest podglądaczem, podczas gdy bohaterka otwiera się przed kimś zaufanym. Lucjan jest jej bliski, bo on także ma coś, z czym sobie nie poradził i boryka się z ogromnym poczuciem winy.

Jagielska okazała się bardzo sprawną pisarką. Jej opowieść porusza i daje do myślenia. Prosta forma skrywa perełki, które trafnie obrazują życie Jagielskich. Moją uwagę przykuł na przykład z pozoru banalny opis przygotowywania obiadu- bohaterka robi indyka w marynacie, podczas gdy jej mąż planuje podróż do Czeczeni. Nie można było dosadniej pokazać jak dramatycznie różnią się światy, w których przyszło im żyć. Czy można nie stracić zmysłów, żyjąc równocześnie w równoległych światach?

Wojciech Jagielski pięćdziesiąt trzy razy podróżował w miejsca objęte konfliktem zbrojnym.
Grażyna Jagielska pięćdziesiąt trzy razy przygotowywała się na śmierć męża.
Ja nawet nie zauważyłam, że aż tyle wojen toczyło się w ciągu ostatnich lat.

www.ekruda.blogspot.com

Byłam niesprawiedliwa. Zaszufladkowałam tę książkę zanim ją przeczytałam. Może to ta okładka? (Wiem, nie ocenia się książki po okładce.) Może wizyta autorki w telewizji śniadaniowej? (Można oceniać autora na podstawie sposobów, w jaki promuje swoje dzieło?)

Spodziewałam się tanich chwytów, łzawej papki dla niewymagających czytelników. Nie wierzyłam, ze można napisać dobrą...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1 701
  • Chcę przeczytać
    1 204
  • Posiadam
    415
  • 2013
    70
  • 2014
    45
  • Ulubione
    44
  • Teraz czytam
    27
  • Chcę w prezencie
    21
  • Literatura polska
    18
  • 2019
    14

Cytaty

Więcej
Grażyna Jagielska Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym Zobacz więcej
Grażyna Jagielska Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym Zobacz więcej
Grażyna Jagielska Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także