Pracowity Dzień Świętego Mikołaja

83-7117-479-9

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/pracowity-dzien-swietego-mikolaja/

Zapatrzona_W_Książki | 2012-12-09
Przeczytana: 05 grudnia 2012

„Wystarczyło przecież pamiętać, że dorośli tak naprawdę nigdy nie przestali być dziećmi.”*

Marzenia towarzyszą nam od zawsze. Jako dzieci marzyło się o składanej kolejce czy też domku dla lalek. Z wiekiem jednak one się zmieniały, były większe lub mniejsze, ale równie ważne. Dzięki nim do czegoś dążymy i czasem bujamy w obłokach. Po części to właśnie marzenia nadają nam sens istnienia.

Książka ta to cztery opowiadania łączą się z sobą jednym wspólnym tematem: świętami. „Jak wyglądają święta?” opowiada o tym jak zwierzęta w pewnej gospodarce pragnęli zobaczyć jak wyglądają święta w domu. Widząc na niebie św. Mikołaja poprosiły go o to. Z kolei „Mała choinka” mówi o małym drzewku, którego nikt nie chciał jako drzewka bożonarodzeniowego i z tego powodu czuło się bardzo smutne. Z powodu niskiego wzrostu było nieodpowiednie według ludzi. Trzecie opowiadanie noszące tytuł „Zaczarowany renifer” jest o niesfornym Ronim. Chciał zrobić coś co by sprawiło, że reszta reniferów była z...

tolek4 | 2015-02-24
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 13 lutego 2015

Fajna książka, bardzo mi się podobała. Była napisana fajnym, dużym pismem. Podobały mi się w niej też obrazki. Książka była podzielona na cztery rozdziały ale mi najbardziej podobał się rozdział trzeci który opowiadał o reniferze który nazywał się Roni.

Pozdrawia i poleca tą książkę tolek4!!!

Magdalena | 2016-12-01
Na półkach: Julii
Przeczytana: 01 grudnia 2016
Ewa318 | 2015-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2015
zakochane_serduszko | 2015-05-05
Katrina | 2015-02-07
Na półkach: Różne (beletrystyka)