Krąg

Wydawnictwo: My Book
978-83-7564-369-5
krąg, los, fortuna, przesąd, harmonia
Ruda

Było ich troje: Los, Fortuna i Przesąd. Niezwykłe trio, czuwające nad narodzinami, życiem i ostatnią drogą człowieka. Muszą pozostawać w idealnej harmonii, by świata nie opanował chaos i zniszczenie. Jest jednak ktoś, dla kogo nie ma nic wspanialszego niż ludzkie szczątki - to Śmierć. Zrobi wszystko, by zachwiać tę idealną równowagę.

źródło opisu: http://www.mybook.pl/6/0/bid/277

źródło okładki: http://www.mybook.pl/6/0/bid/277

maru | 2012-12-06

Śmierć, Sny i Rock'n'Roll
Dawno temu Przesąd i Śmierć próbowali zamknąć w kręgu Los, Fortunę i Lalkarza. Na świecie zapadłaby wtedy ciemność. Śmierć nie przewidziała jednak, że pojawi się potomek Przesądu i Fortuny - Następca, który wraz z dwoma osobami - szalami wagi będzie odradzał się i umierał w nieskończoność.
Na początku powieści poznajemy trójkę młodych ludzi: Aloe, nieakceptowaną przez społeczeństwo, męczoną przez koszmary, naznaczoną przez śmierć, Paulę - której pozornie idealne życie niszczą liczne fobie i Iana, fana klasycznego rocka który sam marzy o założeniu zespołu i pewnego dnia zaczyna widywać widmowego, czarnego kota. W życie nastolatków zaczynają wtrącać się mroczne siły. Wszędzie czyha na nich Śmierć, w postaci uwodzicielskiej i szalonej Anny Death. Poza nią pojawia się korowód przerażających istot: enigmatyczny, oziębły Morris, mrożąca krew w żyłach Odźwierna zaświatów, dominująca blondynka Janet, która odsłoni swoją prawdziwą twarz czy w końcu Lalkarz -...