Deal Breaker

Cykl: Myron Bolitar (tom 1)
Wydawnictwo: Bantam Dell
1 751
2 833
1 309
9780440220442
Bolitar, Coben, zabójstwo
angielski
aojka

The debut of Myron Bolitar, a hotheaded, tenderhearted sports agent and one of the most fascinating and complex heroes in suspense fiction, Deal Breaker is a page-turning classic from Edgar Award–winner and master storyteller Harlan Coben. Sports agent Myron Bolitar is poised on the edge of the big time. So is Christian Steele, a rookie quarterback and Myron’s prized client. But when Christian...

Sports agent Myron Bolitar is poised on the edge of the big time. So is Christian Steele, a rookie quarterback and Myron’s prized client. But when Christian gets a phone call from a former girlfriend—a woman who everyone, including the police, believes is dead—the deal starts to go sour. Trying to unravel the truth about a family’s tragedy, a woman’s secret, and a man’s lies, Myron is up against the dark side of his business—where image and talent make you rich, but the truth can get you killed.

źródło opisu: http://www.randomhouse.com/book/29115/deal-breaker-by-harlan-coben

źródło okładki: http://www.randomhouse.com/book/29115/deal-breaker-by-harlan-coben

Pinkiman | 2016-06-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Nie wiem dlaczego tak długo zwlekałem z rozpoczęciem tej książki. Możliwe, że nie spodziewałem się AŻ tak dobrego thrillera/kryminału.

Wszystko zagrało perfekcyjnie - bohaterowie są wyraziści (Myron i Win to niezły team), zagadka bardzo rozbudowana, do której dokładane są tylko następne elementy, a całości nie da się przewidzieć do końca. Wiele osób chwali zakończenie, ale oprócz tego że faktycznie nie dało się domyślić, kto jest głównym antagonistą, to końcowy zwrot jest ograny. Akcja jest szybka, a klimat suspensu utrzymany przez całą powieść.

Z przyjemnością sięgnę po kolejne powieści Cobena, a niezdecydowanym polecam zacząć przygodę z autorem :)

Mała-Mi | 2018-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2018

Od dawna zabierałam się książkowego randez-vous z Panem Cobenem. I była to bardzo udana literacka randka:)

Kathy Culver znika w tajemniczych okolicznościach na terenie kampusu uniwersyteckiego. Jednym śladem po zaginionej jest poplamiona bielizna, która pozwala przypuszczać, iż padła ofiarą gwałtu i zabójstwa. Ciała nie odnaleziono.

Rok później ktoś niespodziewanie zamieszcza zdjęcie Kathy w piśmie pornograficznym... A narzeczony kobiety odbiera tajemniczy telefon, w którym słychać głoś zaginionej... Co stało się z Kathy Culver?

Książkę świetnie się czyta.
Jest akcja.
Jest dynamika.
Są charakterystyczni bohaterowie.
Jest bardzo dobry i intrygujący wątek kryminalny.
Czego chcieć więcej? Kolejnego tomu!
Polecam!

wiech | 2017-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Nie jestem namiętną czytelniczką kryminałów. Nie przeczytałam ich wiele, ale mogę ocenić - ten jest przeciętny!
Trochę mi smutno, bo zdążyłam polubić Cobena. Spodziewałam się więcej. Dostałam mało: leniwą akcję i brak napięcia.
Chyba odpuszczę sobie serię o Myronie.
Kusi mnie, by wrócić do Chattama - tego piewcy zła. U niego jest dreszczyk emocji. Nawet duży dreszcz. I ciarki na plecach. :) Tego mi tutaj zabrakło.

nadzieja1925 | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016

Patrzę: Harlan Coben – na pewno będzie fajna książka – i w sumie dużo się nie myliłam. Już trochę poznałam styl autora i bardzo mi odpowiada. Oczywiście nie spodziewałam się, że znowu (przypadkiem) trafi w moje ręce kolejna książka o Myronie Bolitar, ale tak się stało, a ja z kolejną książką lepiej poznaję tą postać i (kolejny raz) problemy jego znajomych.
Zaczęłam od przeczytania opisu książki z tyłu – i zrozpaczona stwierdziłam, że ktoś się musiał pomylić i streścić mi pół książki – jednakże zabieram się za czytanie i okazuje się, że wszystko co w opisie, znajduje się w pierwszych dwóch stronach lektury:
Kathy Culver – narzeczona wschodzącej gwiazdy footballu – pewnego dnia znika. W koszu na terenie campusu odnajdują się pokrwawione majtki dziewczyny wraz ze śladami spermy. Kilka tygodni później do Christiana Steele’a przychodzi pocztą gazeta porno, a w środku znajduje się zdjęcie Kathy. Następnie ginie ojciec dziewczyny, a starsza córka łączy dwie sprawy i udaje się z nimi do...

mclena | 2017-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2017

"-Pokojówka. Można posłać łóżko? - spytał Win
-Na drzwiach wisi kartka "Nie przeszkadzać".
Win zerknął na gałkę przy drzwiach.
-Przykro. Nie mówić angielski."

Serię o Myronie Bolitarze zaczęłam czytać dawno temu... tak na moje oko to było chyba 7-8 lat i przeczytałam zaledwie ten tom i troszke drugiego - bardziej z okoliczoności, jakie wtedy sie zmieniły niż z braku chęci. Z "Bez skrupułów" nie pamiętałam zbyt wiele, oprócz tego, że ksiązka BARDZO mi się podobała, to jeszcze gdzieś we mnie tkliło się ciche uwielbienie dla Wina. Od początku miałam do niego słabość i tak po części ze względu na niego postanowiłam odświeżyć sobie pamięć i tym razem przejść przez serię sumiennie do końca.

Ponowne czytanie książki zazwyczaj kojarzy mi się z katorgą - nawet jeżeli jest to ulubiona książka. Barkuje elementu zakoczenia, pamięć powraca i wyprzedza fabułę - nienawidzę tego. Jednak w przypadku książek Cobena nie ma o tym mowy. Jego powieści są tak zawikłane, że zawsze w pewnym momencie...

Arek | 2015-10-29
Przeczytana: 27 października 2015

"Bez skrupułów" to moje trzecie spotkanie z twórczością Harlana Cobena. Dzięki tej powieści poznałem, bardzo ciekawą postać, Myrona Bolitara.

Tę 400-stronicową książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie.
Autor popisuje się szeroką wiedzą.
Mam wrażenie że wie jak wygląda czarna strona dzisiejszego sportu i pornobiznesu.
Jego bohater nie ufa policji i sam prowadzi śledztwo.
Posługuje się nieznanymi mi słowami, często pochodzącymi z mowy potocznej. Są to najczęściej nazwy rzeczy.
Nie brak w thrillerze humoru, ciętych ripost. Można powiedzieć że Myron jest w tej kwestii mistrzem.

Jeśli chodzi o akcję, to nie pędzi tak by urywać pośladki, chociażby jeden. Toczy się tak jak bawół ciągnący pług pod górę, powiedzmy w Nepalu.
No czasami jak koń.
Nie będę opisywał fabuły gdyż zapewne zrobiło to już wiele osób, podpowiem tylko że zakończenie jest nader ciekawe i zaskakujące.

Jednym słowem polecam. Daję 7/10.

Moja druga powieść Harlana Cobena i myślę, że już nie długo będę mogła zaliczyć go do lubianych pisarzy.
"Bez skrupułów" to powieść ciekawa, wciągająca z świetnie uknutą intrygą.
Po za tym główny bohater, Myron Bolitar, jest postacią, której nie da się nie lubić. Sympatyczny, uroczy, zabawny. Ale najbardziej uwielbiam w nim jego wiarę w sprawiedliwość. Uwielbiam też jego, w każdym calu pokręconego, przyjaciela Wina :)
Powieści Cobena mają świetny klimat i absolutnie wciągają. Miłośnicy kryminałów i sensacji będę w siódmym niebie :)

Paweł | 2014-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2014

Jest to moje pierwsze zetknięcie się z ,,piórem" Cobena i muszę przyznać, że ten autor bardzo ciekawie buduje swój utwór, a mianowicie akcja i kolejne ważne wątki dotyczące śledztwa zwiększają się z każdą przeczytaną stroną. Bardzo mi się to podoba. Nie ma tak, że od razu wielki huk, a potem cisza. Coben spokojnie wprowadza bohaterów ukazując ich jako niewiniątka. Z kolejnymi rozdziałami zaczyna budować ton akcji. Najbardziej podoba mi się to, że punkt kulminacyjny następuje na końcu powieści. Przez cały utwór rośnie apogeum zdażeń, by potem wybuchnąć i wszystko wyjaśnić. Czuję tylko niedosyt wyjaśnienia sprawy- bardzo szybko. Z chęcią sięgnę po kolejne utwory Cobena.

mariusz | 2014-07-12
Przeczytana: 07 lipca 2014

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Cobena,które odebrałem bardzo pozytywnie.
Znakomity kryminał z bardzo żywo rozwijającą się akcją, trzymającą czytelnika w napięci do ostatniego rozdział.
Świetnie wykreowana postać głównego bohatera Myrona Bolitara, który od raz wzbudził we mnie sympatię.
Książka zawiera świetne dialogi, zbędne opisy sytuacyjne miejsc akcji ograniczone do minimum, rozdziały w idealnej długości to wszystko sprawiło że czytałem ją jednym tchem niezwykle lekko.
Jak dla mnie książka spełniła wszelkie oczekiwania, polecam ją wszystkim miłośnikom kryminałów. Ja z pewnością sięgnę po kolejne pozycje Harlana Cobena na którego nota bene natrafiłem dzięki portalowi lubimyczytać.pl.

deskath | 2014-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2014

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Harlana Cobena. I szczerze mówiąc podobało mi się. Książka ma ciekawych bohaterów i gęstniejący ze strony na stronę klimat. Główny bohater Myron Bolitar jest agentem sportowym, którego najlepszy klient dostaje pewnego dnia pismo pornograficzne z fotką swojej zaginionej dziewczyny. Agent rozpoczyna prywatne śledztwo. Dodatkowym bodźcem do rozwikłania sprawy jet to, że zaginiona dziewczyna jest siostrą jego dawnej miłości. Książkę czyta się świetnie. Fabuła wciąga niesamowicie. Autor podrzuca coraz nowe tropy, czytelnik zagłębia się w coraz to nowe tajemnice, a i tak do ostatnich stron nie wiedziałem kto jest mordercą. Dla mnie to największy plus jeśli chodzi o kryminały. Polecam.