Talia miłości. Seksprzewodnik dla par

2011-10-07
2011-10-07
52 min.
karty erotyczne seks pozycje

Czym jest Talia miłości? Jak sama nazwa wskazuje, jest talią 52 kart, czyli ma ich tyle, ile talia klasyczna. W newielkim pudełeczku znajdziesz różnież książeczkę pełniącą rolę seksprzewodnika. Niewielki rozmiar pudełka sprawia, że zestaw łatwo schować przez niepowołanymi osobami. W tym dyskretnym poradniku, który ma zaledwie 12 stron, znajdziesz wskazówki, jak korzystać z zestawu przygotowanego przez Emily Dubberley oraz dr Dawn Harper. Autorki sugerują, w jaki sposób możemy je wykorzystać:wyciągnięcie jednej karrty co tydzień czy też wrzucenie partnerowi do kieszeni karty po to by pokazać mu co czeka go wieczorem.Wszystko to po to, by urozmaicić Twoje życie seksualne. Twoje i Twojego partnera.

Na każdej z 52 kart znajdują się ilustracje, a na ich odwrocie wszystkie niezbędne informacje dotyczące danej pozycji:nazwę pozycji, jak ją przybrać, jakie korzyści przynosi kobiecie i mężczyźnie oraz uwagi.Na karcie znajdziemy też jej numer oraz poziom trudności danej pozycji. Cała talia podzielona jest na cztery sekcje: „mężczyzna na górze”, „kobieta na górze”, „siedząc i stojąc” oraz „od tyłu”.

Według mnie talia jest świetnym urozmaiceniem dla par – nie tylko tych, które przeżywają kryzys, ale również dla tych, które chcą trochę poeksperymentować. Warto znaleźć tym kartom kawałeczek miejsca w sypialni, głęboko w szafce nocnej, tuż przy łóżku. Talia miłości to bowiem niewielkie pudełeczko, o wielkiej zawartości!

„Seks jest ważną częścią życia. Spójrzmy prawdzie w oczy – nie byłoby nas tutaj, gdyby nie on”

Nigdy nie miałam zaufania do jakichkolwiek przewodników po świecie seksu. Doradzanie w tak intymnej sferze, jaką jest nasze życie seksualne nie było dla mnie skuteczne i wiarygodne. Uważam, że seks zależy wyłącznie od nas samych i żaden poradnik nie sprzeda mi recepty na udane życie seksualne. Jednak przekonałam się, że może to życie urozmaicić.

Emily Dubberley to brytyjska pisarka i dziennikarka zajmująca się zawodowo sprawami seksu. Emily jest autorką wielu publikacji dotyczących tego tematu, które cieszą się uznaniem zarówno w Wielkiej Brytanii jak i USA. Przy tworzeniu kart miłości pomagała jej Dr Dawn Harper, która jest prezenterką oraz lekarzem zajmującym się zdrowiem seksualnym kobiet. W wyniku ich współpracy powstała talia kart, która zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie.

Seks jest przyjemnością, której nigdy za wiele. Uprawianie miłości z ukochaną osobą sprawia, że dostajemy mówiąc kolokwialnie skrzydeł. Ale często niestety jest tak, że po jakimś czasie do związku wkrada się rutyna i monotonia. Dzisiejsze szybkie życie i codzienna pogoń zwykle zamieniają nasze życie seksualne w mechaniczną czynność. A dobry seks to podstawa udanego związku. I nikt mi nie powie, że jest inaczej. „Talia miłości” opracowana przez Emily Dubberley może pozwolić nam urozmaicić nasze zbliżenia tak, by rutyna jak najmniej zaglądała w tajemnice naszej alkowy.

Cała talia to zestaw 52 kart nieprzypadkowo w kolorze czerwieni, w końcu to kolor miłości. Każda karta zawiera z jednej strony rysunek, który ukazuje określoną pozycję seksualną. Natomiast na rewersie autorka zawarła instrukcję w której uszczegóławia poziom trudności danej pozycji, ukazuje korzyści jakie oboje partnerzy mogą dzięki niej uzyskać oraz uwagi dotyczące ewentualnych przeciwwskazań jakie mogą utrudnić czerpanie nam przyjemności ze zbliżenia. Karty podzielone są na cztery grupy: mężczyzna na górze, kobieta na górze, siedząc i stojąc oraz od tyłu, jak widać dla każdego coś się znajdzie :) Do zestawu została dołączona również mała książeczka w formacie kieszonkowym, w której zostały zawarte ogólne uwagi dotyczące zastosowania talii.

Wydanie kart jest bardzo praktyczne. Ilustracje na kartach są duże i myślę, że nie wymagają wielkiej wyobraźni do ich interpretacji. Twarde pudełko pozwoli nam schować talię przed ciekawskimi osobami. Całe wydanie jest subtelne, z lekką nutką erotyzmu. Karty można stosować na wiele sposobów, jak kto woli. Możecie je losować czy wybierać konkretną by rozpocząć wasze miłosne igraszki. Macie ochotę na seks dyskretny na pieska bądź astronoma? Wystarczy wybrać kartę i zacząć grę.

„Talia miłości. Seksprzewodnik dla par” to świetny pretekst do urozmaicenia naszego życia seksualnego. Czasami brak nam pomysłów na wymyślenie czegoś nowego, bądź nie mamy po prostu siły na wymyślanie nieprzeciętnych pozycji. Karty zapewnią wam na pewno świetną zabawę i dostarczą powiew świeżości w tej sferze. Wiem, bo sama sprawdziłam, chociaż jeszcze wiele przede mną :) Polecam.

Seks to ważna część naszego życia - nie da się tego ukryć. U wielu par z dłuższym stażem ogień, który towarzyszył w łóżku wygasł. By urozmaicić życie seksualne Emily Dubberley wydała poradnik wraz z talią kart. Dużo dobrego słyszałam o tej talii i przyznam, że chciałam się przekonać w czym tkwi jej fenomen. Na szczęście przydarzyła się ku temu okazja i tak oto mam przyjemność zrecenzować "Talię miłości. Seksprzewodnik dla par".

Całość składa się 52 kart i poradnika w którym podane są przykłady jak można wykorzystać talię. Od razu zaznaczę, że pudełko zawierające karty i poradnik jest małe, a więc i poręczne. Każda karta opatrzona jest numerem i szkicem pozycji seksualnej. Oprócz tego na odwrocie karty znajduję się informacje jak przybrać daną pozycje, korzyści jakie czerpie kobieta i mężczyzna, urozmaicenia jakie można wprowadzić przy danej pozycji, uwagi dotyczące tego kto nie powinien stosować danej pozycji i na co należy uważać oraz skala trudności wykonania. Trzeba wspomnieć iż karty zostały podzielone na cztery części tj. "mężczyzna na górze", "kobieta na górze", "siedząc i stojąc" oraz "od tyłu".

Talię można wykorzystywać na różne sposoby. Kilka przykładów zostało podanych w poradniku. Można na przykład losować jedną kartę tygodniowo i próbować kochać się z partnerem w sposób ukazany na karcie. Oprócz tego można wrzucić partnerowi po kryjomu kartę do teczki lub torby i w ten subtelny sposób zdradzić co go czeka jak wróci do domu. Jestem pewna, że każdy znalazłby sposób na wykorzystanie kart.

Na pochwałę zasługuje wygląd kart gdyż są one zrobione z wyczuciem i smakiem. W strefie seksualnej łatwo otrzeć się o wulgaryzmy, których na szczęście w "Talii miłości" nie ma. Pozycje przedstawione na kartach są czytelne. Podobają mi się informacje zamieszczone na odwrocie kart. Wszystko zostało napisane w sposób treściwy i łatwy w odbiorze.

Jeżeli uważacie, że dopadła Was monotonia i rutyna w związku to śmiało zachęcam do kupna "Talii miłości". Ten zestaw z całą pewnością zmieni wiele w Waszym życiu seksualnym. Z drugiej strony jeżeli nie macie problemów to ten zestaw może być urozmaiceniem w Waszym związku i jeszcze bardziej zbliżyć Was do siebie. "Talię miłości. Seksprzewodnik dla par" polecam każdemu gdyż jest to pozycja, która na pewno nie zaszkodzi, a może zdziałać wiele dobrego.

Gdy w ostatnim czasie spotykałam się z pozytywnymi recenzjami nietypowej talii kart autorstwa Emily Dubberley korzystającej z konsultancji dr Dawna Harpera, a mianowicie "Talii miłości. Seksprzewodnika dla par" nie mogłam się doczekać kiedy trafi także i w moje ręce. Na szczęście nie musiałam długo czekać. W mgnieniu oka w moich dłoniach znalazło się pięćdzięsiąt dwie karty przedstawiające po jednej stronie rysunki różnorodnych pozycji seksualnych, a po drugiej ich opis, korzyści dla każdego z partnerów, poziom trudności, a także potencjalne przeciwskazania ich stosowania. Dołączono również do nich mini przewodnik w jaki sposób używać tej niesamowitej talii. A wszystko w barwie miłości i namiętności - czerwieni, zapakowane w małe podręczne pudełeczko.

Dzięki poręcznemu formatowi karty można ukryć przed nieporządanymi osobami, w sobie tylko znanej sekretnej kryjówce. W ten sposób nie trzeba się obawiać, że sięgną po nie wzorkiem ciekawskie oczka dzieci. ;) Dodatkowo uważam, że dzieło stworzone przez Emily Dubberley będzie idealnym prezentem chociażby na wieczór panieński czy kawalerski. Trzeba również wspomnieć o tym, iż karty są ponumerowane i podzielone na cztery sekcje - "mężczyzna na górze", "kobieta na górze", "siedząc i stojąc" oraz "od tyłu", a więc nie ma większych problemów ze znalezieniem którejkolwiek z nich, jak również znika zamartwianie się, że którąś się zgubiło.

W pewnym momencie życia poznajemy swoją drugą połówkę. Początkowo jest idealnie, uczucie rozkwita, nie widzi się świata po za sobą, nie trzeba dużo jeść, pić, a nawet spać. Żyje się miłością. Wtedy znajdujemy czas również na niezwykły i cudowny seks. Próbujemy nowych rzeczy, sami często wymyślamy różne wyszukane pozycje. Jednak z czasem codzienność daje się we znaki, rutyna wdziera się przez najmniejsze zakamarki naszego życia, także i w sferę intymną, erotyczną. Motyle w brzuchu znikają, pojawia się przyzwyczajenie, piękne uczucia, które nami zawładnęły całkiem niedawno nagle gdzieś zniknęły.. Kiedy po ciężkim dniu znajdziemy się w łóżku myślimy tylko o tym, aby jak najszybciej zasnąć, bo przecież kolejnego dnia znowu czeka nas ciężka nauka czy praca, opieka nad dziećmi, bądź inne mniej lub bardziej przykre i mało przyjemne obowiązki. I cóż wówczas zrobić? Jak na nowo rozbudzić ukryte gdzieś głęboko namiętności? "Talia miłości. Seksprzewodnik dla par" w takich chwilach jest idealna. Przygotować romantyczną kolację przy świecach lub gorącą kąpiel z płatkami róż, a na końcu położyć się z partnerem w towarzystwie małych, z pozoru niewinnych kart i spróbować czegoś zupełnie nieznanego, odkryć siebie i swoje ciała na nowo. Sposobów na wykorzystywanie kart jest mnóstwo! Kilka z nich jest podanych w instrukcji, jednak można także obudzić do działania własną wyobraźnię. ;)

Również dla młodych par, w których uczucie dopiero rozkwita, miłosna talia jest fantastyczna. Wówczas można poznawać siebie, swoje pragnienia i oczekiwania, spojrzenie na seks i intymność w związku. Osobiście czerpałam czystą przyjemność, kiedy oglądaliśmy wspólnie z partnerem poszczególne karty. Byliśmy zaskoczeni tym, że każda, dosłownie każda pozycja ma swoją osobną nazwę. Na przykład znana chyba wszystkim pozycja na pieska jest kluczową nazwą, ale wystarczy, że partnerka inaczej ułoży swoje ciało, a nazwa wariacji będzie już inna!

A więc, jeżeli jesteście ciekawi drugiego znaczenienia pytania "Czy siedzi pani wygodnie?" bądź kim jest Nocny Król koniecznie sięgnijcie po "Talię miłości. Seksprzewodnik dla par"! Zapobiegnijcie
seksualnej montonii, rozbudzcie w sobie porządanie, odkryjcie fascynujące pomysły na łóżkowe igraszki.. kochajcie się! :)

[Recenzja pochodzi z http://czytelnicze-zycie.blogspot.com/]

,,Niezależnie, którą z 52 dróg wybierzesz, czeka Cię nowy wymiar rozkoszy. Na każdej z kart znajdziesz ilustracje innej pozycji, jej szczegółowy opis i korzyści dla obojga partnerów. Dzięki poręcznemu formatowi, karty te możesz mieć zawsze przy sobie lub trzymać je w sekretnym miejscu znanym tylko wam dwojgu... " Tekst z okładki

Jak sam tytuł wskazuje jest to seria 52 kart z różnymi pozycjami seksualnymi. Do tego dołączona jest 16-stronicowa książeczk wprowadzająca nas w temat :) Pozycje są opisane bardzo szczegółowo, zaznaczony jest poziom trudności i przeciwskazania do wykonywania danej pozycji. Karty możemy pozostawiać w różnych miejscach, które tylko my będziemy znali, np. możemy wsadzić partnerowi do pracy i powiadomić go telefonicznie, że to go czeka po powrocie :D Z pewnością urozmaici takie postępowanie nasze życie seksualne. Można losować sobie karty lub wybrać te, które nam odpowiadają najbardziej i spośród nich wybierać te na które mamy ochotę. Możemy tasować, wybierać, przebierać, co kto lubi ;)

Talia uważam, że jest dość droga, ale może warta swojej ceny ? Wniesie nowy powiew zarówno dla młodego narzeczeństwa, ale myślę, że zarówno też dla małżeństwa ze stażem. Uważam, że to doskonały pomysł na prezent na wieczór panieński, czy kawalerski;) Ciekawa jestem miny Waszych partnerów, jak im pokażecie taką Talię miłości ;D

Moja ocena : 7,5/10

Jak sam tytuł wskazuje jest to seria 52...

W obecnych czasach żyjemy coraz szybciej. Ciągle za czymś pędzimy. Gonimy swoje marzenia. Wpierw upatrzona szkoła, potem upragnione studia. Następnie staramy się zdobyć posadę na rynku pracy, gdzie coraz trudniej jest znaleźć dla siebie miejsce. Gdzieś w międzyczasie spotykamy na swojej drodze tę drugą połówkę i zawieramy z nią związek małżeński. Z początku pałamy do siebie wielkim uczuciem, a pomiędzy dwojgiem bliskich sobie osób wyraźnie czuć namiętność. Jednak nie oszukujmy się. Taki stan rzeczy nie trwa wiecznie. Praca zawodowa, dzieci, upływ kolejnych lat - to wszystko sprawia, że początkowe gorące uczucie słabnie, a życie we dwoje niejednokrotnie przechodzi w zwykłą rutynę. Seks? Staje się jedynie dodatkiem do związku, czasem wykonywanym jako przykry obowiązek - no bo przecież trzeba prawda? Ileż to par rozeszło się po wielu latach wspólnego życia właśnie z tego powodu? Nie czuli już tego, co na początku, ich życie stało się monotonne, a seks zszedł na dalszy plan. Przykre... ale niestety prawdziwe.

Naprzeciw temu problemowi stają dwie kobiety. Jedną z nich jest brytyjska pisarka i dziennikarka specjalizująca się w tematyce seksu oraz międzyludzkich związków - pani Emily Dubberley. Drugą jest dr Dawn Harper, która jest praktykującą lekarką oraz znaną specjalistką, która zajmuje się sprawami dotyczącymi seksualnego życia kobiet. Te dwie panie postanowiły połączyć swoje siły i wzajemnie stworzyły mały podręcznik oraz talię kart - zwaną talią miłości, które mają pomóc parom pozbyć się monotonii, która z biegiem lat wkradła się do ich alkowy.

Otrzymujemy zatem poręczne, niewielkich rozmiarów pudełko, w którym znajdziemy niewielki objętościowo poradnik oraz talię 52 kart. Wspomniany przewodnik to jedynie wprowadzenie do używania talli - zawiera nieco informacji na temat samego seksu w dzisiejszych czasach oraz opis wykonania samych kart i kilka sugestii na temat tego, w jaki sposób można je wykorzystać w naszym związku. Jednak to talia 52 kart jest najważniejsza w tym zestawie. Otrzymujemy karty w formacie 85x127mm, które są bardzo poręczne, jeśli chodzi o ich użytkowanie. Niewielki rozmiar pudełka sprawia, że zestaw łatwo schować przez niepowołanymi osobami - jak choćby nasze dzieci. Każda z kart na wierzchniej stronie zawiera szkic pozycji seksualnej oraz opatrzona jest numerem, dzięki czemu szybko odnajdziemy pozycję, która w danej chwili nas interesuje. Z drugiej strony otrzymamy dokładne informacje o niej - opis, korzyści dla każdego z partnerów, czy też uwagi dotyczące tego, kto może z danej pozycji skorzystać i na co należy uważać. Dodatkowo każda karta opatrzona jest skalą trudności, która pozwala zorientować się nam, czy daną pozycję łatwo bądź trudno się wykonuje. Wspomnieć należy również o tym, że karty zostały podzielone na cztery części - "mężczyzna na górze", "kobieta na górze", "siedząc i stojąc" oraz "od tyłu".

Talię można używać na wiele sposobów. Kilka z nich zostało zaprezentowanych w mini podręczniku dołączonym do kart. Można się chociażby bawić w losowanie pojedynczej karty na dany wieczór i próbować z partnerem kochać się w sposób przedstawiony na karcie. Pomysłów jest wiele i jestem pewna, że każdy mógłby wymyślić własne zastosowanie tej talii, aby urozmaicić swoje pożycie z partnerem.

Przyczepić się muszę odrobinę do wierzchniej strony kart, gdzie narysowana jest dana pozycja seksualna. Moim zdaniem autorki mogły bardziej dopracować ilustracje, gdyż momentami trzeba się dobrze przyjrzeć, aby dojść do tego, co należy zrobić w danej pozycji.

Jeśli czujecie, że z upływem lat w Waszym związku może pojawić się monotonia i rutyna w łóżku, albo może już tak jest?, to ten zestaw z pewnością się Wam przyda. Nawet jeśli nie zauważacie póki co tego problemu u siebie, to talia może być przyjemnym urozmaiceniem igraszek z partnerem i jeszcze bardziej zbliżyć Was do siebie. Zatem czy polecam? Owszem. Ale ostateczny wybór należy do Was.

recenzja z mojego blogu: http://magicznyswiatksiazek.blogspot.com/2012/08/78-talia-miosci-seksprzewodnik-dla-par.html

NOTA WYDAWCY:
Emily Dubberley jest brytyjską pisarką i dziennikarką specjalizującą się w sprawach seksu i związków międzyludzkich. Ma na swoim koncie liczne publikacje cieszące się dużą popularnością w USA i Wielkiej Brytanii. Jej twórczość pomogła urozmaicić pożycie seksualne tysiącom par na całym świecie.
Dr Dawn Harper jest praktykującą lekarką, prezenterką i znaną specjalistką zajmującą się zagadnieniami dotyczącymi seksualnego zdrowia kobiet. Jej doświadczenie i kwalifikacje sprawiły, że stała się konsultantem Talii miłości, w której oferuje parom swoje rady dotyczące życia intymnego.

Czas na wyjątkową grę... niekoniecznie w karty!

MOJA OPINIA:
Kochani, dziś mam dla Was recenzję talii kart. Nie jest to byle jaka talia, są to karty, które rozbudzają pożądanie i chęć do miłosnej gry. Gdy w propozycjach do recenzji od Wydawnictwa Studio Astropsychologii zobaczyłam "Talię miłości. Seksprzewodnik dla par", czułam jak z wrażenia rozszerzają mi się źrenice. Owa talia, to 52 karty z różnymi pozycjami miłosnymi oraz z załączonym miniprzewodnikiem powstałym w konsultacji z lekarzem seksuologiem dr Down Harper. Muszę zaznaczyć, że całość prezentuje się świetnie. Dopracowany jest każdy szczegół, zarówno pudełeczko, w którym umieszczone są karty, jak i same karty. W dzisiejszym świecie erotyka stała się tak powszednia, że przestaliśmy zauważać, iż coraz częściej ociera się o wulgaryzm. Pomijając telewizję, billboardy czy czasopisma, wulgaryzm erotyczny pojawia się również w książkach zwących się poradnikami. Natomiast "Talia miłości" poprzez subtelność jaką zaproponowała autorka, wyraża wszystko i nie opiera się na obsceniczności.

Każda karta opatrzona jest numerem, z jednej strony przedstawiona jest rycina ukazująca pozycję miłosną, natomiast z drugiej występuje nazwa pozycji wraz z krótkim opisem, korzyściami dla kobiety jak i mężczyzny oraz uwagami. Dodatkowo na każdej karcie zamieszczony jest poziom trudności konkretnej pozycji w pięciostopniowej skali. Autorka wraz z dr Harper, zwracają uwagę na zdrowie i ewentualny ból podczas współżycia. Dr Harper podaje zalecenia, aby seks był zdrowy i przyjemny.

"Talia miłości", to świetna zabawa dla dorosłych, dla partnerów, którzy dobrze się znają, świetnie się ze sobą czują i nie obawiają się łóżkowych wyzwań. Dubberley podaje kilka zastosowań kart jako gry wstępnej, na przykład podrzucając jedną z kart do torby partnera, by już w pracy wiedział, czego może się spodziewać wieczorem. Wiele z nas na pewno też znajdzie mnóstwo innych sposobów na rozbudzenie zmysłów partnera za pomocą którejś z kart. Jestem także pewna, że każda z nas po relaksującej kąpieli, znajdując na półce przy łóżku, obok lampki wina taką zapowiedz wieczoru, nie oprze się wyzwaniu.

Seks jest nieodłącznym elementem naszego życia, mówimy o nim coraz odważniej i pewniej, poszukujemy nowych doznań, odkrywamy się na nowo. Jak podaje dr Harper, najczęściej partnerzy stosują trzy pozycje seksualne. Zatem czemu by nie rozbudować pożycia? Razem z mężem jesteśmy zachwyceni "Talią miłości" i zawsze mamy ją w zasięgu ręki. Jeśli macie dzieci, pudełeczko jest tak wykonane, że można je ukryć w każdej szufladce czy innym zakamarku. Dlatego zachęcam, aby każdy z was zapoznał się z kartami, nie tylko od strony teoretycznej, ale także praktycznej, na pewno nie pożałujecie. Polecam każdemu,
kto lubi urozmaicenia, kocha się kochać, chce sprawić niespodziankę partnerowi oraz w związku czuje się swobodnie i bezpiecznie. Zatem kochajmy się!

Ocena: 6/6

Za możliwość recenzji Talii miłości dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologii

NOTA WYDAWCY:
Dr Dawn Harper jest praktykującą lekarką, prezenterką i znaną...

• Posiadam - wersja papierowa
  • Posiadam - przeczytane