Dzieci północy

Okładka książki Dzieci północy
Salman Rushdie Wydawnictwo: Rebis Seria: Mistrzowie Literatury literatura piękna
664 str. 11 godz. 4 min.
Kategoria:
literatura piękna
Seria:
Mistrzowie Literatury
Tytuł oryginału:
Midnight's children
Wydawnictwo:
Rebis
Data wydania:
2012-11-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-11-01
Liczba stron:
664
Czas czytania
11 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375109122
Tłumacz:
Anna Kołyszko
Tagi:
Indie Hindusi Booker nagroda Bookera literatura brytyjska
Inne
Średnia ocen

                7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Najsłodsza marynata na świecie



8350 450 183

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
346 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
220
220

Na półkach:

Salman Rushdie - "Dzieci Północy"

Urodził się pod koniec pierwszej połowy XX wieku, dokładnie w 1947 roku, jeszcze dokładniej – nie od tej daty nie ma ucieczki – 15 sierpnia 1947 roku, w dniu w którym Indie wyzwalały się spod Brytyjskiego panowania. Salim Sinai,plamolicy, smark, kinol, z nosem jak ogóras, słyszący w głowie głosy wszystkich ponadczterystu braci i sióstr – dzieci, które przyszły na świat w pierwszej minucie po północy i zostały obdarzone nadludzkimi zdolnościami. Podobnie jak Salman Rushdie, urodzony również w tym roku, obdarzony literackim nad-talentem, przeprowadza nas przez barwny, bollywoodzki korowód bóstw i zdarzeń, historię dorastania cudownego dziecka w czasach realnego pesymizmu.

Pytanie pierwsze, to w końcu czyim dzieckiem jest Salim? – Ahmeda – walczącego z dżinnami Sinaiego, czy może Wee Willy Winkiego, albo Wiliama Methwolda, nie możemy pominąć także znaczenia rewolucyjnych zapędów sprzeciwu wobec bogatych Józka Da’Costy, a może wreszcie Salim jest synem samych Indii?? Ile matek miał Salim? Indie, Amina, Maria Pereira…

Wielobarwna i wielogłowa powieść wypowiadająca mnogość historii, przeplatających się ze sobą jak tęczowy bicz, którym Rushdie chłoszcze naszą wyobraźnię i rozbudza uśpiony intelekt. Nie dla każdego to bogactwo, nie dla każdego to język – mnóstwo metafor dopełniaczowych – kto jednak przeniknie do wewnątrz, ten zawiedzion nie będzie. Doskonałe tłumaczenie Anny Kołyszko!

Salman Rushdie - "Dzieci Północy"

Urodził się pod koniec pierwszej połowy XX wieku, dokładnie w 1947 roku, jeszcze dokładniej – nie od tej daty nie ma ucieczki – 15 sierpnia 1947 roku, w dniu w którym Indie wyzwalały się spod Brytyjskiego panowania. Salim Sinai,plamolicy, smark, kinol, z nosem jak ogóras, słyszący w głowie głosy wszystkich ponadczterystu braci i sióstr –...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    3 147
  • Przeczytane
    1 277
  • Posiadam
    406
  • Teraz czytam
    75
  • Ulubione
    54
  • 100 książek BBC
    52
  • Indie
    33
  • 100 tytułów BBC
    32
  • Chcę w prezencie
    24
  • Lista BBC
    21

Cytaty

Więcej
Salman Rushdie Dzieci północy Zobacz więcej
Salman Rushdie Dzieci północy Zobacz więcej
Salman Rushdie Dzieci północy Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także