Liga Niezwykłych Dżentelmenów: Stulecie 2009

Wydawnictwo: Egmont Polska
7 (31 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The League of Extraordinary Gentlemen: Century: 2009
komiksy

Ostatni tom doskonałej trylogii Stulecie Alana Moore’a. Jeden z najlepiej sprzedających się komiksów w Wielkiej Brytanii. Od czasu ostatniego spotkania członków Ligi, 40 lat temu, niewiele się zmieniło. Mina Harker zaginęła bez wieści, a Allan Quatermain stoczył się na samo dno. W epoce Wielkiego Brata wszyscy są inwigilowani. Na barkach Orlanda spoczywa zadanie ponownego zebrania drużyny i...

Od czasu ostatniego spotkania członków Ligi, 40 lat temu, niewiele się zmieniło. Mina Harker zaginęła bez wieści, a Allan Quatermain stoczył się na samo dno. W epoce Wielkiego Brata wszyscy są inwigilowani. Na barkach Orlanda spoczywa zadanie ponownego zebrania drużyny i odnalezienia Księżycowego Dziecka, Antychrysta. Bohaterowie odbywają szaloną podróż ze slumsów Londynu do siedziby magicznego uniwersytetu, do którego można przedostać się z peronu numer 9 i ? na stacji kolejowej King's Cross.

Autor scenariusza kolejny raz raczy czytelników nawiązaniami do współczesnych dzieł kultury popularnej, w tym seriali szpiegowskich z przygodami agenta Jej Królewskiej Mości na czele. Nie zabraknie też Opery za trzy grosze, wizyty na Księżycu oraz odwiedzin postaci dobrze znanej nam z dzieciństwa.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Adrian Jeżak | 2019-02-18
Przeczytana: 15 lutego 2019

Niestety nie udało się zapobiec narodzinom demona jakim jest antychryst. Został on jednak uwięziony w innym wymiarze i ma wydostać się na świat dopiero w 2009 roku. Na szczęście nasi bohaterowie już tam na niego czekają.
Przeczytajcie i oceńcie sami. Wspaniała zabawa dla ludzi w każdym wieku. Kolorowe rysunki i stylistyka zawsze zgodna z czasami, w których dzieją się wydarzenia.
Polecam,
Adrian Jeżak

kendo777 | 2014-01-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Jednak stara "Liga Niezwykłych Dżentelmenów", czyli tomy 1 i 2 dziejące się w czasach wiktoriańskich są kilka klas lepszy od trylogii "Stulecie". Daję wysoka ocenę - siódemkę, bo fajny pomysł z Hogwartem i peronem 9 i 3/4 przedstawionymi w wersji horror.