Choroby dziecięce - naturalne sposoby leczenia

Wydawnictwo: Mak
zdrowie, medycyna

Czy chcecie samodzielnie zlikwidować codzienne problemy zdrowotne swojego dzieckaa Szukacie środków zapobiegania chorobom i wzmocnienia odporności lub potrzebują delikatnych terapii wspomagających medycynę konwencjonalnąa W takim razie ta książka będzie fachowym doradcą i towarzyszem dla Was i Waszego dziecka. Autorki Birgit Laune i Angelika Salomon, jako osoby wykonujące wolny zawód położnej, pracujące na własny rachunek nauczycielki jogi oraz edukatorki w dziedzinie zdrowia, w czasie wieloletniej praktyki zdobyły bogate doświadczenie w leczeniu holistycznym. W łatwy i przystępny sposób objaśniają zastosowanie naturalnych metod leczenia i sposobów samodzielnego zajmowania się chorymi. Rzeczowo i poglądowo przekazują rodzicom, jak można wykształcić w sobie umiejętną obserwację dziecka, jak rozpoznać choroby od A(lergii) do z(ranienia) oraz jak leczyć dolegliwościami i jak im zapobiegać. Pokazują, jak wiele można osiągnąć, stosując okłady, wodolecznictwo, zioła i łagodne leki. A przy okazji ze zdjęć i z tekstu dowiecie się wiele o skarbach ukrytych w przyrodzie. 200 przepisów i pomocnych rad, sprawdzonych w praktyce! Bóle brzucha, kaszel, cieknący nosek, bóle uszu i gorączka są nieodzownymi elementami dzieciństwa, podobnie jak otarte kolana, siniaki i inne drobne obrażenia. Dlatego ważne jest, żeby wiedzieć, jak rozpoznać, czy dziecko jest chore. Co można zrobić, żeby zapobiec chorobie lub samodzielnie pomóc choremu dzieckua Które z naturalnych, prostych sposobów leczenia można zastosować samemu: okłady, wodolecznictwo, herbatki, artykuły spożywcze o leczniczych właściwościach czy też łagodne medykamenty naturalnea

Ismena | 2013-06-16
Iwona | 2014-09-29