Żyj z radością. Jak odkryć tajemnice szczęścia.

Tłumaczenie: Łukasz Szpunar
Wydawnictwo: Galaktyka
The Joy of Living. Unlocking the secret and science of happiness.
978-83-7579-054-2
buddyzm, medytacja, szczęście
filozofia i etyka
Monesca

Od wieków buddyści czerpią nieograniczone pożytki z medytacji. Ale jak ona działa? I dlaczego? Nawet najlepsi współcześni naukowcy przez długi czas nie byli w stanie tego stwierdzić. Aż do teraz. W swej pionierskiej książce, znany na całym świecie nauczyciel buddyjski Yongey Mingyur Rinpoche odkrywa przed nami tajemnice medytacji. Przy współpracy z naukowcami z Waisman Laboratory for Brain...

W swej pionierskiej książce, znany na całym świecie nauczyciel buddyjski Yongey Mingyur Rinpoche odkrywa przed nami tajemnice medytacji. Przy współpracy z naukowcami z Waisman Laboratory for Brain Imaging and Behavior, pomaga nam lepiej zrozumieć współczesne badania naukowe, wskazując na to, że systematyczna praktyka medytacji uaktywnia obszary mózgu odpowiedzialne za szczęście i współczucie.

Z zaraźliwą radością i nienasyconą ciekawością, Yongey Mingyur łączy zasady buddyzmu tybetańskiego, neuronauki i fizyki kwantowej w sposób, który na zawsze zmieni nasze podejście do ludzkiego doświadczenia. Stosując opisane przez autora podstawowe praktyki buddyjskie, możemy odkryć, jak rozwiązywać codzienne problemy, rozpoznając nieograniczony potencjału, własnego umysłu.

Meggie | 2015-02-08

W zabieganym, skomputeryzowanym świecie zapominamy często o tym, co daje nam prawdziwą radość. W pogoni za sukcesami stajemy się bardziej zestresowani, zamknięci i znerwicowani. Wiele osób cierpi na depresję czy bezsenność. Prezentowana książka stanowi zarówno zbiór wiedzy o buddyzmie, ale również wachlarz praktycznych informacji umożliwiających lepsze zrozumienie siebie, odzyskanie równowagi i uzyskanie więcej radości w życiu. Życie mija bardzo szybko. Czy nie warto zatrzymać się na chwilę, by poczuć się szczęśliwym?

Na okładce widzimy uśmiechniętego mnicha o ciepłym, pogodnym spojrzeniu, którego czerwona szata ciekawie kontrastuje z otaczającą zielenią. Całość uzupełnia zachęcający opis książki. Yongey Mingyur Rinpoche jest tybetańskim mistrzem buddyjskim, który podróżuje po świecie starając się przekazać swoją wiedzę wszystkim tym, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu. W tym momencie daje wam taką możliwość poprzez słowa płynące z lektury. Usiądźcie więc wygodnie i poznajcie...

Monesca | 2011-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2011

Piękna, cudowna, fascynująca książka. Po przeczytaniu jej jestem nawet skłonna przewartościować swoje życie. W jakiś sposób lektura mnie do tego natchnęła, ale mam krótką pamięć i coś przeczuwam, że aby w pełni zrozumieć istotę zagadnień w niej poruszanych, będę musiała przeczytać ją jeszcze raz albo i więcej. I się porządnie nad tym wszystkim zastanowić.
W pewien przygnębiający dzień wpadła mi w oko ta książka i ciężko mi teraz sobie przypomnieć, czy do sięgnięcia po nią skusił mnie wiele obiecujący tytuł, czy może fotografia na okładce, przedstawiająca uśmiechniętego, skośnookiego mężczyznę, z różną długością paznokci u rąk (ten fakt wśród mnichów zawsze mnie intrygował, czy to ma w sobie jakieś głębsze przesłanie). Po powierzchownym jej przekartkowaniu i przejrzeniu rozdziałów, postanowiłam ją przygarnąć niczym szczeniaka ze schroniska. I tyle samo dała mi ona radości. :)
Jeden z jej współautorów Rinpocze jest tybetańskim mistrzem buddyjskim, w dzieciństwie cierpiącym na napady...

Majka | 2015-05-21
Przeczytana: 21 maja 2015

Pogodny, radosny i optymistyczny podręcznik o ścieżkach praktykowania buddyzmu i dochodzenia do oświecenia duchowego, napisany przez pogodnego, radosnego i optymistucznego nauczyciela i mistrza tej praktyki.

rabpop | 2013-02-08
Na półkach: Przeczytane, Buddyzm

pierwsza część książki bardzo ciekawie traktuje o zderzeniu buddyjskiej filozofii z zachodnią nauką, ukazując bardzo wiele podobieństw do których zachód dopiero doszedł poprzez XX-wieczną fizykę. Dalej ma być uniwersalnie o medytacji, jest wiele odniesień do Boga dla zachodniego czytelnika itp ale to jednak czysto tybetańska wizja tak medytacji jak i samej filozofii. Ciekawe ale jednak zbyt jednostronne.

Patrycja | 2014-09-25
Przeczytana: wrzesień 2014

Jako młoda osoba wciąż stale "czegoś" szukam. Czegoś, co pomoże mi choć po części zrozumieć siebie, świat, ludzi. Buddyzm mi to daje, jako, że ma w sobie wiele z fizyki, biologii, chemii, a ja jako ciekawa funkcjonowania świata wiele zaczynam pojmować. Myślę, że książka zarówno dla tych, którzy interesują się buddyzmem jak i dla tych, którzy fascynują się nauką, filozofią.

Karol Kudra | 2015-01-07
Przeczytana: 03 listopada 2014

Świetna książka, mnóstwa inspiracji, uśmiechu i dobrej energii. Polecam każdemu.

emika | 2012-09-30
Przeczytana: 2011 rok

Warto przeczytać i treść wcielić życie.

Bartłomiej | 2012-11-06

podoba sie bardzo