Okładka książki Głos przyrody. T. 1, Wiosna - lato.

Głos przyrody. T. 1, Wiosna - lato.

Autor:
wydawnictwo
Instytut Wydawniczy
pory roku, wiosna, lato, poradnik
flora i fauna
typ
papier
gargulec_lc
7.75 (4 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Głos przyrody. Wiosna to pasjonująca encyklopedia wiosny dla dzieci w wieku szkolnym. Przebogaty materiał przyrodniczy przekazany jest przez Marię Kownacką – autorkę Plastusiowego pamiętnika – językiem literackim, który wciągnie każde dziecko jak powieść. Szerokie opracowanie graficzne pozwoli dziecku rozeznać się w najbardziej znanych i nieznanych tajemnicach rodzącej się wiosny. Ta jedyna w swo...

Ta jedyna w swoim rodzaju publikacja edukacyjna opatrzona jest setkami kolorowych ilustracji i zdjęć. Na jej atrakcyjność składają się, dodatkowo wplecione w podstawowy wykład, dziesiątki opowiadań, zagadek, konkursów związanych z cyklami przyrody, a także wiele wskazówek praktycznych dla młodego przyrodnika.

Głos przyrody jest doskonałym narzędziem tak dla nauczycieli, jak i dla rodziców pragnących zapoznać polskiego dziecko z otaczającym je światem roślin i zwierząt.

Wiosna - pierwsza i najciekawsza w roku przyrodniczym pora - jest tu podzielona na trzy okresy: przedwiośnie, pierwiośnie i pełnia wiosny, i obejmuje miesiące od marca do czerwca.

źródło opisu: http://wydawnictwo-siedmiorog.pl/k2174_glos_przyrody__wiosna_

Kalendarium literackie
  • Elias Canetti
    109. rocznica
    urodzin
    Tylko że powieści nie są żadną strawą dla ducha. Przyjemność, jaką być może sprawiają, przepłaca się niezmiernie; rozkładają one najlepszy charakter. Człowiek uczy się wczuwać w rozmaite typy ludzkie, zaczyna smakować w różnorodności, wciela się w postacie, które mu się podobają. Każde stanowisko st... pokaż więcej
  • Dawid Grosman
    60. rocznica
    urodzin
    Zabiję matkę jeśli mnie jeszcze raz urodzi
  • Michael A. Cremo
    91. rocznica
  • Melissa Marr
    42. rocznica
    urodzin
    Czasami miłość oznacza, że trzeba odejść.
  • Josephine Tey
    118. rocznica
  • Adam Boniecki
    80. rocznica
    urodzin
    (...) drzemie w nas wciąż nadmiar lęku, słabości, poczucia niższości. Człowiek pewny swojej ojczyzny, nie będzie szalał na jej punkcie. Człowiek pewny swojej wiary nie będzie wszędzie węszył jej prześladowań. I odwrotnie. To niepewność własnych przekonań budzi agresję obronną u wszystkich stworzeń,... pokaż więcej
  • Witold Gombrowicz
    45. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.
  • Randy Pausch
    6. rocznica
    śmierci
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.

Znajdź nas na Facebooku