Wydry pana Gavina

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Naokoło Świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Ring of bright water
esej, wydra,
flora i fauna
hunter

Młodziutka Czahala, ukochany, wierny przyjaciel Midżbil, kapryśna Edal i wiecznie nadąsany Mossy, przebiegła kokietka - Sobótka - ich urocze figle i zabawy, kłopoty i zmartwienia, które stokrotnie wynagradza przyjaźń i wdzięczność przemiłych zwierzątek, pięknie opisał w swej książce.

źródło opisu: Opis z okładki książki

źródło okładki: allegro

Jak zwykle w moim przypadku to film uzmysłowił mi, że istnieje taka książka jak "Wydry pana Gavina". Publikacja pisana jest w formie wspominek z życia autora. Pan Maxwell przedstawia nam ciekawą historię przyjaźni między wydrami, a człowiekiem oraz zmagania z tymi inteligentnymi, rezolutnymi i bardzo psotnymi stworzeniami. Czytając tę powieść bardzo dobrze się bawiłem. Serdecznie polecam, na pewno czas spędzony przy tej lekturze nie można nazwać zmarnowanym.

Johel | 2016-06-09
Na półkach: Lit. faktu, Przeczytane